دکتر روحانی از جدیدترین دستاوردهای ایران در حوزه انرژی هسته‌ای بازدید کرد

رییس جمهوری همزمان با روز ملی فناوری هسته‌ای، از جدیدترین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه انرژی صلح آمیز هسته‌ای بازدید کرد.

رییس جمهوری همزمان با روز ملی فناوری هسته‌ای، از جدیدترین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه انرژی صلح آمیز هسته ای بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی صبح پنجشنبه در محل سالن اجلاس سران ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای سازمان انرژی اتمی ایران در سال 93 با توضیحات متخصصان و دانشمندان هسته ای در جریان کاربردهای این دستاوردها قرار گرفت.

رونمایی از جدیدترین دستاوردهای هسته‌ای ایران در حوزه سلامت

همچنین با حضور رییس جمهوری از جدیدترین دستاوردهای سازمان انرژی اتمی ایران در حوزه سلامت رونمایی شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در مراسم گرامیداشت نهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته ای از سه رادیودارو و نخستین مجتمع سوخت مجازی بومی و یک محصول در حوزه محیط زیست رونمایی کرد.

این دستاوردها که در طول سال ۹۳ بدست آمده، در حوزه تشخیص و درمان بیماری و در بخش کشاورزی و زیست محیطی از اهمیت بالایی برخوردار است.
مجتمع سوخت مجازی اولین نمونه آزمایشی مجتمع سوخت راکتورهای قدرت شامل تدوین دانش فنی، طراحی و ساخت مجتمع های کنترلی جاذب نوترون راکتور تحقیقاتی تهران می باشد که با این دستاورد بخش مهمی از زنجیره فعالیت هسته ای تکمیل می شود.

تاریخ انتشار : 1394/01/20
کد : 71418
تعداد بازدید: 268