پنجمین دوره مسابقه «خلاقیت ابن‌سینا» در شیراز برگزار شد

پنجمین دوره مسابقه «خلاقیت ابن‌سینا» با هدف کشف استعدادهای خلاق استان فارس و ایجاد فرصت و انگیزه پژوهشی، در شیراز برگزار شد.

پنجمین دوره مسابقه «خلاقیت ابن‌سینا» با هدف کشف استعدادهای خلاق استان فارس و ایجاد فرصت و انگیزه پژوهشی، در شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛  دکتر حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: خلاقیت؛ توانایی و مهارت‌هایی است که به صورت نهفته و به صورت کم‌وبیش در وجود تمام انسان‌ها هست. اما باید توجه داشت، این شناخت و معرفت است که به خلاقیت جهت می‌دهد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری پنجمین دوره مسابقه «خلاقیت ابن‌سینا» در شیراز اظهار داشت: کشف استعدادهای خلاق و معرفی آنان در جهت شکوفایی خلاقیت آنان، ایجاد زمینه‌ای برای ورود طرح‌های مفید و کاربردی دانش‌آموزی به عرصه دانشگاه، ایجاد فرصت و انگیزه در دانش‌آموزان برای داشتن نگرش پژوهشی به علوم اندوخته شده از مهمترین اهداف برگزاری این رقابت بود.

رئیس بنیاد نخبگان فارس افزود: بنیاد نخبگان استان فارس با توجه به رسالت خود در زمینه­ی شناسایی و حمایت از اجتماعات نخبگانی و همچنین حمایت از برنامه‌هایی که در راستای سند راهبردی کشور در امور نخبگان تدوین شده است،  به دنبال شکوفایی استعدادهای بالقوه کودکان، نوجوانان و جوانان سطح استان، اقدام به شناسایی گروه دانشجویی کاپا به عنوان یکی از اجتماعات نخبگانی استان فارس و هم­چنین نظارت بر اجرای پنجمین دوره مسابقات خلاقیت ابن سینا کرده است.

مسابقه «خلاقیت ابن سینا» به منظور سنجش خلاقیت و همچنین ایجاد بستر تفکر خلاق در دانش آموزان دوره­ی متوسطه دوم به همت بنیاد نخبگان استان فارس و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سازمان آموزش‌وپرورش فارس برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1394/02/01
کد : 71378
تعداد بازدید: 342