اندونزی بازار خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایران محسوب می‌شود

رئیس بنیاد ملی نخبگان بر ضرورت ارتباط بیشتر شرکت های دانش بنیان با کشورهای دارای تعامل و نزدیکی فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران به منظور ایجاد بازارهای جدید در این کشورها تاکید کرد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان بر ضرورت ارتباط بیشتر شرکت های دانش بنیان با کشورهای دارای تعامل و نزدیکی فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران به منظور ایجاد بازارهای جدید در این کشورها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری در دیدار با وزیر تحقیقات و تکنولوژی اندونزی گفت: با توجه به نزدیکی فرهنگی دو کشور ایران و اندونزی، بازار خوبی برای عرضه محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان وجود دارد که درصدد دستیابی و استفاده از این بازارها برای شرکت های دانش بنیان هستیم.
وی اضافه کرد: اندونزی پرجمعیت ترین کشور جهان اسلام است و شرکت های دانش بنیان داخلی می توانند در برقراری ارتباط با این کشور بازار خوبی را برای محصولات خود به دست آورند که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران آمادگی دارد در این امر از شرکت های دانش بنیان حمایت کند.
دکتر ستاری، با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در فناوری های نوین گفت: ما هم اینک در فناوری های نانو و زیست فناوری دارای توانمندی بالایی هستیم و در این راستا، آمادگی داریم که در تولید تجهیزات پیشرفته این حوزه ها، با اندونزی همکاری کنیم.
وزیر تحقیقات و تکنولوژی اندونزی نیز در نشست اظهار کرد: در گذشته تفاهم نامه همکاری علمی میان دو کشور منعقد شده بود که برای تجدید تفاهم و همکاری ها با معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ایران بر این موضوع تاکید شد.
دکتر محمد گوستی هاتا افزود: ایران یکی از کشورهای مهم در منطقه است و با توجه به مسلمان بودن مردم ایران، تقویت روابط دو جانبه یکی از رویکردهای اندونزی در حوزه علمی و فناوری است.
وی سرعت توسعه علم و فناوری در ایران را بسیار سریع خواند و گفت: یکی از شرایط خوب برای ما این است که ایران در انتقال فناوری بسیار صادق و خوب عمل می کند و در این راستا اندونزی نیز آماده همکاری و تعامل نزدیک با کشور ایران است.

تاریخ انتشار : 1393/04/07
کد : 71370
تعداد بازدید: 628