ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط با شرکت‌های دانش‌بنیان «زمان‌بر» است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: برای ایجاد هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌های مرتبط با شرکت‌های دانش‌بنیان به زمان نیاز است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA MicrosoftInternetExplorer4

معاون علمی و فناوری ریاست جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: برای ایجاد هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌های مرتبط با شرکت‌های دانش‌بنیان به زمان نیاز است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صبح امروز در نشست هم‌اندیشی کارگروه تشخیص صلاحیت و ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: مدتی بود موضوع شرکت‌های دانش‌بنیان مغفول مانده بود، اما خوشبختانه در حال حاضر چرخ حرکت فعالیت در حوزه شرکت‌ها دانش‌بنیان به راه افتاده است.

وی با اشاره به این موضوع که تعداد شرکت‌های دانش بنیان به بیش از 600 شرکت افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: استمرار کار در این مسیر در حال حرکت و ارتقاء است اما در بحث رد برخی شرکت‌ها و پذیرش برخی دیگر از این شرکت‌ها در کار کارگزاری ها ممکن است اشتباهاتی داشته‌ باشیم اما در پی بهتر کردن امور هستیم.

دبیر هیئت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: باید قبول کرد که تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان حرکتی است که ما آغاز کرده‌ایم و ممکن است در راستای رسیدن به اهداف این حرکت مواردی را امتحان کردیم و برخی موضوعات را مورد آزمایش قرار ‌دهیم تا به نقطه مورد نظر برسیم. در این راه باید پی‌گیر و ثابت قدم بود. لازمه همکاری بیشتر این است که مسائل و مشکلات را به هم منتقل کنیم و اگر مشکلی در قانون یا آیین نامه‌های داخلی وجود دارد آنها را مرتفع کنیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: اتفاقی که در رابطه با شرکت‌های دانش بنیان در کشور رخ داده، سابقه نداشته است و برای ایجاد هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌های مرتبط با شرکت‌های دانش‌بنیان به زمان نیاز است.

دکتر ستاری همچنین ابراز کرد: مسیر همکاری با شرکت های دانش بنیان را باید بر اساس استراتژی و اهداف مشخصی که داریم پی‌گیری کنیم و در این راه ثابت قدم باشیم تا به نتیجه مورد نظر خو دست پیدا کنیم.

براساس این گزارش، در این نشست اعضای کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان و برخی از روسای پارک های علم و فناوری کشور حضور داشتند و به ارائه نظرات خود در زمینه فعالیت شرکت های دانش بنیان پرداختند. همچنین در بخش دیگر این نشست از 5 تن از کارشناسان برتر ارزیابی شرکت های دانش بنیان تقدیر شد.

تاریخ انتشار : 1393/05/19
کد : 71362
تعداد بازدید: 475