برنامه‌های دكتر ستاري برای اجرای نقشه جامع علمی كشور

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور و رئيس بنياد ملي نخبگان برنامه‌های خود را برای اجرای نقشه جامع علمی كشور تشريح كرد.

به گزارش روابط عمومي بنياد ملي نخبگان و به نقل دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي، دكتر سورنا ستاري در حاشیه چهل و یکمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور پیرامون برنامه های معاونت علمي و فناوري رئیس جمهور برای اجرایی شدن نقشه جامع علمی گفت: نقشه جامع علمی کشور در واقع یکی از کارهای ماندگاری است که در شورای عالی انقلاب فرهنگی اتفاق افتاده که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) هم به این موضوع خیلی تأکید داشته‌اند.

دکتر ستاری با اشاره به برنامه‌های علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرایی شدن نقشه جامع علمی کشور افزود: در موارد خیلی زیاد اجرایی شدن این سند علم و فناوری کشور در حال پیگیری است و مواردی که مربوط به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است به صورت جدی در حال پیگیری است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: تأسیس ستادهای علم و فناوری که در نقشه جامع علمی کشور پیش‌بینی وطراحی شده، از اهم این موارد است.

وی افزود: همچنین بحث تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان از موضوعات مهم نقشه جامع علمی کشور است که در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در حال رسیدگی است.

دکتر ستاری خاطر نشان کرد: موضوع مالکیت معنوی که الان در معاونت علمی و فناوری در حال بررسی است که باید طی لایحه‌ای از سوی دولت به مجلس ارسال شود.

وی در پایان گفت: کلیه مواردی که به اقتصاد دانش بنیان منتهی می‌شود جزء مواردی است که معاونت علمی و فناوری در حال بررسی و پیگیری آن است.

تاریخ انتشار : 1392/10/04
کد : 71334
تعداد بازدید: 513