هشتمین نمایشگاه هوایی ایران 26 آبان‌ماه افتتاح می‌شود

هشتمین نمایشگاه هوایی ایران 26 آبان‌ماه در کیش افتتاح می‌شود و تا 29 آبان ادامه خواهد یافت.

دبیر اجرایی هشتمین نمایشگاه هوایی ایران، گفت: هشتمین نمایشگاه هوایی ایران 26 آبان ماه در کیش افتتاح می‌شود و تا 29 آبان ادامه خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، بیژن بنکدار، دبیر اجرایی هشتمین نمایشگاه هوایی ایران در خصوص جزییات این نمایشگاه، گفت: نمایشگاه هوایی ایران از 15 سال پیش با عنوان " ایران ایر شو" در کیش آغاز به کار کرد و در این 15 سال هر دو سال یکبار در کیش برگزار می شود.

وی افزود: نمایشگاه هوایی ایران در سال‌های وجود تحریم برگزار شد و امسال که کمی فضا برای ایران در دنیا بازتر شده و تحریم ها تا حدودی مرتفع شده است با شرایط بهتری برگزار می شود.

به گفته بنکدار، در نمایشگاه هوایی ایران، شرکت های دانش بنیان، شرکت های فعال در حوزه هوایی، مراکز آموزشی، مراکز تحقیقاتی، ایرلاین ها، سازمان های خصوصی، دانشگاه ها و شرکت های خارجی شرکت خواهند داشت.

وی تصریح کرد: در نمایشگاه هوایی ایران که به یک برند بین‌المللی تبدیل شده شرکت‌های خارجی از آلمان، آمریکا، سوییس، ایتالیا، مالزی، روسیه، سنگاپور، اسپانیا، ژاپن، اوکراین و لیتوانی شرکت خواهند داشت.

دبیر اجرایی هشتمین نمایشگاه هوایی ایران با اشاره به تعداد شرکتهای حاضر در این نمایشگاه، گفت: 25 شرکت خارجی و 80 شرکت داخلی در نمایشگاه امسال حضور خواهند یافت و استقبال خوبی از سوی شرکت ها برای حضور در نمایشگاه امسال داشتیم.

وی بیان کرد: در نمایشگاه امسال، نمایش هوایی نیز داریم و یک تیم آکروباتیک هوایی نیز برنامه خواهند داشت، همچنین کنفرانس های جانبی از سوی شرکت های روسی برگزار می شود.

بنکدار با اشاره به اینکه یک روز از نمایشگاه به نام روز فضایی نامگذاری شده است، گفت: یکی از روزهای نمایشگاه به نام "روز فضایی" نامگذاری شده و این روز در اختیار مرکز ملی فضایی قرار دارد و رییس مرکز ملی فضایی در این روز  در خصوص برنامه های آتی این مرکز صحبت خواهند کرد.

دبیر اجرایی هشتمین نمایشگاه هوایی ایران افزود: همچنین روزی با عنوان "روز همکاری های ایران و روسیه" نامگذاری شده که در این روز شرکت های قدرتمند روسیه توانمندی های خود را در زمینه هوایی ارائه می کنند.

به گفته بنکدار، در خلال برگزاری نمایشگاه هوایی ایران میهمانان ویژه شرکت های اروپایی در خصوص توانمندی های خود در حوزه هوایی توضیحاتی ارائه کرده و در خصوص سرمایه گذاری های مشترک و حضور آنها در بازار ایران مذاکراتی صورت خواهد گرفت.

دبیر اجرایی هشتمین نمایشگاه هوایی ایران با اشاره به حضور خوب بخش دولتی در این نمایشگاه گفت: 80 تا 90 درصد شرکت های مهم و بزرگ فعال دولتی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و سازمان صنایع هوایی نیز از طرح های جدید صنعتی خود رونمایی خواهد کرد.

وی بیان کرد: با توجه به حضور پررنگ شرکت های بزرگ دنیا در نمایشگاه امسال، قطعا بازتاب های بین‌المللی این نمایشگاه از سال های گذشته بیشتر خواهد شد.

بنکدار همچنین تصریح کرد: در کنار این نمایشگاه کارگاه آموزشی استانداردسازی محصولات هوایی نیز برگزار می شود.

 

تاریخ انتشار : 1395/08/18
کد : 71301
تعداد بازدید: 591