جشنواره دانش آموزی دریا به مرحله اجرایی شدن نزدیک است

دکتر محمد سعید سیف از برگزاری مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره دانش آموزی دریا به همراه تقدیر از برگزیدگان آثار دانش آموزی با حضور دکتر ستاری معاون علمی وفناوری رئیس جمهور طی یک برنامه دو روزه در روز سه شنبه و چهارشنبه 21و 22 مهرماه خبر داد.

دکتر محمد سعید سیف از برگزاری مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره دانش آموزی دریا به همراه  تقدیر از برگزیدگان آثار دانش آموزی با حضور دکتر ستاری معاون علمی وفناوری رئیس جمهور طی یک برنامه دو روزه  در روز سه شنبه و چهارشنبه 21و 22 مهرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر محمد سعید سیف دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  با اشاره به همکاری آموزش و پرورش، ارگان‌ها و نهاد های دریایی در راستای برگزاری جشنواره دانش آموزی دریا گفت برگزاری مراسم پایانی نخستین جشنواره دانش آموزی دریا در 21 و 22 مهرماه در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار خواهد شد.

سیف با تاکید بر بخش مهم اجرایی در جشنواره دانش آموزی دریا گفت: در بخش مسابقه شناورهای کنترل از راه دور دانش آموزی با همکاری پژوهش سراهای دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش، در میان 30 تیم دانش آموزی در محل باغ موزه دفاع مقدس در هر دو روز مراسم برگزار خواهد شد و همزمان با برگزاری مسابقه شناورهای کنترل از راه دور و کارگاه ها، در محل محوطه  باغ موزه دفاع مقدس، نمایشگاهی از دستاوردهای شرکتها و ارگانهای دریایی کشور همچون نیروی دریایی ارتش، شرکت نفت گاز و پارس، سازمان صنایع دریایی و... برپا خواهد شد. شرکت ها در این غرفه ها به ارائه دستاوردهای خود و همچنین ارائه اقلام ترویجی دانش آموزی در حوزه دریا خواهند پرداخت. همچنین با همکاری بنیادهای نخبگان کشور، آثار دانش‌آموزان که در طول جشنواره به دبیرخانه ارسال شده در معرض عموم خواهد گرفت.

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی گفت: با همت ستاد توسعه دریایی و نهادهای همکار بیش از 4000 اثر از ابتدای فراخوان آثار تا 10 شهریور ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، که طی چهار مرحله داوری تخصصی با استفاده از داوران بخش هنری، ادبی، شعر و عکاسی، با نظر اعضای دبیرخانه جشنواره 110 نفر از افراد برگزیده در رشته های داستان و شعر، مقاله پژوهشی، ساخت ماکت، نقاشی، عکاسی،کاریکاتور، پویا نمایی و.... انتخاب شدند.

وی در آخر افزود: ‌در مراسم افتتاحیه جشنواره در روز 21 مهرماه از این دانش آموزان با هدایای در نظر گرفته شده تقدیر خواهد شد.
پایان خبر/

 

تاریخ انتشار : 1394/07/20
کد : 71292
تعداد بازدید: 322