تشکیل کمیته تخصصی کمک به توسعه استان بوشهر

کمیته تخصصی کمک به توسعه استان بوشهر به ابتکار بنیاد نخبگان استان بوشهر تشکیل شد.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر رحیم قاسمیه درباره تشکیل کمیته تخصصی کمک به توسعه استان بوشهرگفت: بنیاد نخبگان بوشهر بر آن شد که کمیته ای تخصصی با حضور نخبگان و سرآمدان علمی استان در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و ... برای بررسی راهبردهای کمک به توسعه استان تشکیل شود.

رئیس دفتر بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به حضور متخصصین رشته های مختلف در این کمیته گفت: در حال حاضر تعدادی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و متخصصین حوزه های مدیریت، علوم انسانی، اقتصاد، نفت، گاز و پتروشیمی، فناوری دریا و آب، شیلات، کشاورزی، فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، پزشکی و سلامت و اختراع و کارآفرینی برای عضویت در این کمیته معرفی شده اند و جلساتی به منظور بررسی راهبردهای توسعه استان که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ابلاغ شده، برگزار شده است.

دکتر قاسمیه با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری گفت: براساس این سیاست ها ما موظف به جهاد مستمر علمي با هدف كسب مرجعيت علمي و فناوري در جهان، تحول و ارتقاء علوم انساني، افزايش بودجه تحقيق و پژوهش به حداقل ۴% توليد ناخالص داخلي، ارتقاء منزلت و بهبود معيشت استادان و محققان و اشتغال دانش آموختگان هستیم.

وی، استان بوشهر را در افق چشم انداز 1404، استانی با توسعه دانش بنیان متوازن و پایدار متکی بر سهم برتر منابع انسانی و سرمایه اجتماعی دانست و افزود: براساس سند توسعه استان، بوشهر باید در آینده ای نزدیک از جامعه ای خلاق، دانش‌گرا، کارآفرین و کارآمد برخوردار شود و زیرساخت های مناسب توسعه دانایی محور در استان ایجاد شود که اعضای کمیته تخصصی توسعه استان در این مسیر گام برخواهند داشت.

رئیس دفتر بنیاد نخبگان استان بوشهر به تشکیل کارگروه های تخصصی در حوزه ها و پتانسیل‌های مختلف استان اشاره کرد و گفت: در نظر داریم در زیرمجموعه کمیته تخصصی توسعه استان کارگروه های مختلفی با حضور متخصصین آن حوزه شکل بگیرد و با شناسایی آسیب ها و چالش های موجود در مسیر توسعه، نسبت به مرتفع شدن آن با کمک دستگاه های استانی و ملی اقدام شود.تاریخ انتشار : 1393/07/09
کد : 71291
تعداد بازدید: 462