جشنواره «رویش کوهساران»؛ توانمندسازی صاحبان استعداد برتر و تجاری‌سازی اختراعات

جشنواره رویش شمال و مرکز کشور با عنوان «جشنواره رویش کوهساران» در ذیل برنامه‌های ملی-فرهنگی بنیاد ملی نخبگان 28 تا 30 آبان‌ماه سال جاری در استان گیلان برگزار می‌شود.

جشنواره رویش شمال و مرکز کشور با عنوان «جشنواره رویش کوهساران» در ذیل برنامه‌های ملی-فرهنگی بنیاد ملی نخبگان 28 تا 30 آبان‌ماه سال جاری در استان گیلان برگزار می‌شود.

دکتر مسعود اصفهانی؛ رئیس دفتر بنیاد نخبگان استان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، گفت: «جشنواره رویش کوهساران» با مشارکت استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، تهران، زنجان و قزوین به میزبانی دفتر بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری این جشنواره، شناسایی و توانمندسازی صاحبان استعداد برتر و نخبگان و همچنین ارزیابی اختراعات و ابداعات ارائه شده با رویکرد تجاری‌سازی است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره‌های منطقه‌ای رویش فرصت مناسبی برای تبدیل ایده به ثروت و تسهیل ارتباط مخترعان با سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود، افزود: در این جشنواره با دعوت گسترده از فعالان اقتصادی برای بازدید از اختراعات، تلاش شده بستر لازم برای آشنا شدن و همکاری آنان با مخترعان و مبتکران استان‌های شرکت کننده در این جشنواره در رشته‌های فنی (برق، الکترونیک، مکانیک، عمران، متالورژی، کامپیوتر و هوافضا)، پزشکی (تجهیزات پزشکی و علوم دارویی)، کشاورزی و صنایع غذایی، نفت، گاز و پتروشیمی در محیطی صمیمی به صورت «دالان تسهیل‌کنندگان» فراهم شود.

اصفهانی در پایان خاطرنشان کرد: در حاشیه جشنواره رویش کوهساران، کارگاه‌های آموزشی اصول و روش‌های ایده‌پردازی، فنون مذاکره و بازاریابی، برگزاری مسابقات عکاسی، مقاله و خاطره نویسی در جهت توانمندسازی صاحبان استعدادهای برتر و مخترعان تشکیل خواهد شد.

 

تاریخ انتشار : 1393/08/20
کد : 71288
تعداد بازدید: 578