مراسم تجلیل از سرآمدان پزشکی برگزار شد

مراسم تجلیل و تقدیر از سرآمدان حوزه پزشکی خراسان‌شمالی با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، رئیس سازمان نظام‌پزشکی خراسان‌شمالی و جمعی نخبگان و مسؤولان استانی برگزار شد.

مراسم تجلیل و تقدیر از سرآمدان حوزه پزشکی خراسان‌شمالی با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، رئیس سازمان نظام‌پزشکی خراسان‌شمالی و جمعی نخبگان و مسؤولان استانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ محمدباقر مقدسی؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی در این مراسم گفت: باتوجه به رویکرد جدید بنیاد ملی نخبگان در الگوسازی از سرآمدان حوزه‌های مختلف در سراسر کشور، برنامه تکریم و الگوسازی از سرآمدان حوزه سلامت استان خراسان‌شمالی در دستورکار این بنیاد قرار گرفت.

وی افزود: پس از تشکیل کمیته‌ای متشکل از دانشگاه علوم‌پزشکی استان، سازمان نظام‌پزشکی خراسان‌شمالی و بنیاد نخبگان استان، 5 تن از سرآمدان حوزه‌های مختلف شناسایی و مقرر شد طی مراسمی از آنان تقدیر به عمل آید.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی در ادامه با اشاره به این مطلب که رویکرد بنیاد در دوره جدید تأکید بر توانمندسازی اجتماع نخبگان است، گفت: حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان تنها به پشتیبانی مالی محدود نمی‌شود بلکه هدف توانمندسازی برای ورود و حضور موفق در چرخه خدمت‌رسانی به جامعه است.

وی الگوسازی، بهره‌مندی و انتقال تجارب نخبگان و سرآمدان به مستعدان‌برتر را از اهداف بنیاد نخبگان دانست و گفت: این افراد گنجینه‌های اصلی جامعه هستند.

در ادامه ابراهیم گلمکانی؛ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان‌شمالی نیز با مثبت ارزیابی‌کردن اقدامات بنیاد ملی نخبگان، گفت: این بنیاد با فعالیت‌های ارزنده، به‌خوبی توانست خود را به جامعه دانشگاهی معرفی کند.

وی با تأکید بر لزوم تعریف جایگاه اجتماع نخبگانی در جامعه، به لزوم ایجاد و تقویت خلاقیت در حوزه‌ علم اشاره کرد و افزود: آنچه باعث تحول در جامعه می‌شود بارور شدن خلاقیت‌ها است و این مهم همان چیزی که هنوز در حوزه آموزشی دانشگاه‌های کشور مورد توجه قرار نگرفته است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان‌شمالی تکریم و تقدیر از سرآمدان را امری ضروری و مطابق با نظام نخبگانی عنوان کرد و اظهار داشت: معرفی و ارج نهادن به سرآمدان حوزه‌های مختلف، عاملی انگیزشی خوبی برای ترغیب جوانان به فعالیت بیشتر است.

محمدحسین انصاری‌مود؛ رئیس نظام‌پزشکی خراسان‌شمالی نیز «حکمت» را مهمترین تفاوت پزشکان ایرانی با غیرایرانی دانست و تأکید کرد: این مهم از زاویه ‌دید و تفکر جامعه ایرانی به آینده انسان نشأت می‌گیرد.

وی تکریم و الگوسازی از سرآمدان را اقدامی مناسب برشمرد و افزود: این قبیل برنامه‌ها نشان‌دهنده مسیر  پیشرو به جوانان است.

در پایان این همایش، از آقایان دکتر: محمدرضا امیری، شادلو، انصاری‌مود، پورنقی و گلمکانی به عنوان سرآمدان حوزه سلامت استان تجلیل شد.

 

تاریخ انتشار : 1395/06/20
کد : 71282
تعداد بازدید: 384