کارتیمی رمز موفقیت فعالیت نخبگانی در عرصه کارآفرینی است

علی ابراهیمی؛ دارنده مدال طلای المپیاد دانشجویی مهندسی مکانیک، بازاریابی و بازارسازی را از نیازهای اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: مسیر کارآفرینی و یا شرکت‌ دانش‌بنیان راه بسیار دشواری است که طی کردن آن علاوه بر توانایی و قابلیت‌های فردی، نیازمند هدایت و حمایت نهادهای ذی‌ربط است.

علی ابراهیمی؛ دارنده مدال طلای المپیاد دانشجویی مهندسی مکانیک، بازاریابی و بازارسازی را از نیازهای اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: مسیر کارآفرینی و یا شرکت‌ دانش‌بنیان راه بسیار دشواری است که طی کردن آن علاوه بر توانایی و قابلیت‌های فردی، نیازمند هدایت و حمایت نهادهای ذی‌ربط است.

علی ابراهیمی؛ مستعدبرتر و دارنده مدال طلای المپیاد دانشجویی مهندسی مکانیک در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با مثبت ارزیابی‌کردن تغییرات آئین‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی، گفت: با تغییرات انجام شده روند شناسایی و همچنین اعطای این جوایز سازوکار بهتری یافته است.

وی افزود: گرچه در سال ابتدایی اجرای آیین‌نامه جدید اعطای جایزه‌های تحصیلی، به دلیل توجیه نبودن دانشگاه و در پاره‌ای موارد برخورد سلیقه‌ای با افراد،‌ روند شناسایی کمی کُند و با انتقاداتی روبرو بود اما در سال جاری با تبیین معیارها از سوی بنیاد ملی نخبگان این مسیر شفاف‌تر  شده است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه پیش از این فرد به دلیل تنها یک‌بار موفقیت در یک رقابت و یا فعالیت علمی می‌توانست از امکانات و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان بهره‌مند شود حتی اگر پس از آن دچار افت شدید علمی می‌شد، شرط تداوم فعالیت‌های نخبگانی افراد برای برخورداری از تسهیلات اعطایی را از نقاط قوت آئین‌نامه‌های جدید برشمرد.

دانشجوی کارشناسی‌ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: فرد مستعدبرتر همانگونه که در تئوری به موفقیت رسیده است در عرصه‌های عملیاتی نیز روحیه تلاش دارد اما باید دانست ورود به هر عرصه‌ای پیش از هر چیز نیازمند آموزش است. مسیر کارآفرینی و یا شرکت‌ دانش‌بنیان راه بسیار دشواری است که طی کردن آن علاوه بر توانایی و قابلیت‌های فردی نیازمند هدایت و حمایت نهادهای ذی‌ربط است. بازاریابی و حتی در برخی مواقع بازارسازی از نیازهای اصلی این حوزه است.

ابراهیمی، کارتیمی را رمز موفقیت فعالیت نخبگانی در عرصه کارآفرینی عنوان و خاطرنشان کرد: بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا به صورت تیمی و گروهی فعالیت می‌کنند و هر فرد بنا به تخصص خود بخشی از وظایف را عهده‌دار است؛ البته در این مورد نباید از ضرورت مدیریت نیروی انسانی متخصص غافل شد چراکه مدیریت در چنین فضایی قابلیت‌ها و توانایی‌های خاص خود را لازم دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مهاجرت اشاره کرد و اظهار داشت: صرف خروج از کشور و تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر دنیا اتفاق ناخوشایندی نیست؛ بسیاری از کشورها نیروی انسانی مستعد خود را برای کسب دانش‌فنی و مهارت‌افزایی به کشورهای پیشرفته می‌فرستند و پس از پایان تحصیل نیز با فراهم کردن امکانات و بستر لازم، زمینه را برای بازگشت آنان و اثرگذاری مطلوب این افراد در جامعه مهیا می‌کنند. به این ترتیب به بهتری نحو از توان نیروی انسانی خود بهره می‌برند.

دارنده مدال طلای المپیاد دانشجویی مهندسی مکانیک در پایان رفع نیازهای آزمایشگاهی و فراهم کردن امکانات سخت‌افزاری برای تحقیق و پژوهش در رشته‌های مهندسی را یکی از نیازهای امروز جامعه مهندسی دانشگاه‌ عنوان کرد و گفت: در صورت فراهم شدن این امکانات می‌توان علاوه بر کمک به ارتقاء سطح دانشجویان، تا حدود بسیاری از مهاجرت مستعدان به خارج از کشور نیز جلوگیری کرد.

تاریخ انتشار : 1394/10/26
کد : 71278
تعداد بازدید: 332