دیدار مسئولان بنیاد ملی نخبگان با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه باید در استان بوشهر نهضت احیای تولید منابع انسانی نخبه داشته باشیم، به لزوم تولید محصولات نخبگانی با توجه به نگاه رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: استان بوشهر علمی و دانش‌‎بنیان است و دارای مردمی بسیار فهیم، با بصیرت و دانش دوست که حرف‌های زیادی در دانش و فناوری برای گفتن دارند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه باید در استان بوشهر نهضت احیای تولید منابع انسانی نخبه داشته باشیم، به لزوم تولید محصولات نخبگانی با توجه به نگاه رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: استان بوشهر علمی و دانش‌‎بنیان است و دارای مردمی بسیار فهیم، با بصیرت و دانش دوست که حرف‌های زیادی در دانش و فناوری برای گفتن دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، در این دیدار که سه‌شنبه چهارم آذرماه و با حضور دکتر حسینی؛ معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان، دکتر الستی؛ رئیس ستاد اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان، دکتر شاهرضایی؛ مدیر دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر و دکتر مصلح؛  رئیس دانشگاه خلیج فارس انجام شد، حضرت آیت‌الله صفایی بوشهری با تأکید بر اینکه باید استان بوشهر را به سمت و سوی تولید منابع انسانی نخبه به ویژه در حوزه انرژی های نو و فناوری های جدید سوق دهیم، افزود: باید دانش بنیان و جهادی کار کرد و برنامه‌هایمان را در افق فرا روز طراحی کنیم.

وی با بیان اینکه حرکت‌های نخبگانی را باید از پیش دبستانی شروع کنیم، خاطرنشان کرد: استان بوشهر در آینده استانی صنعتی خواهد بود و برای آینده این استان باید نیروی انسانی نخبه پرورش داد.

امام جمعه بوشهر در ادامه افزود: مدتی قبل طرحی را به سازمان فنی و حرفه‌ای دادیم که کودکان 3 تا 5 ساله را با مسائل مهندسی آشنا کنند؛ بعد از برگزاری دوره‌ها وقتی بچه‌ها را آوردند همه آنها به تمامی مبانی مهندسی آشنا بودند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های بنیاد نخبگان برای پرورش نیروی انسانی کارآمد و نخبه گفت: بنیاد نخبگان استان بوشهر باید به معنای حقیقی بنیاد نخبگان باشد و با نگاه راهبردی به سمت نخبگانی کردن فضای استان حرکت کند.

حضرت آیت‌الله صفایی بوشهری تأکید کرد: در استان بوشهر از جهت مالی هیچ مشکلی وجود ندارد، و مشکل اصلی مدیریت منابع مالی است. امیدواریم با همت مسئولان استان، بوشهر به آلبوم پیشرفت و توسعه نخبگانی تبدیل شود.

وی به لزوم انجام آمایش در حوزه نیروی انسانی مانند آمایش در حوزه سرزمینی تأکید کرد و ادامه داد: باید دانش‌بنیان و جهادی کار کرد و برنامه‌هایمان را در افق فرا روز طراحی کنیم.

دکتر الستی رئیس ستاد اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان نیز در این دیدار با اشاره به اقلیم مستعد استان بوشهر به لزوم همگرایی مجموعه‌های علمی و اجرایی استان برای توسعه و پیشرفت همه جانبه اشاره کرد و افزود: افراد قابل و خوش فکر بسیاری در این استان حضور دارند و با حضور بزرگانی چون آیت‌الله صفایی بوشهری چشم‌انداز روشنی در انتظار این استان است.

وی با بیان اینکه رئیس جدید بنیاد نخبگان استان بوشهر جوانی خوش فکر، اهل کسب تجربه و استفاده از تمام ظرفیت‌ها و منابع است، اضافه کرد: افراد متخصص و کارآمد و دلسوز، و همچنین نیروی انسانی و عوامل محیطی رشد علم و فناوری در استان بوشهر حضور دارند و ان شاءالله خداوند کمک کند تا حلقه در جهت توسعه استان بتواند گام‌های موثری را بردارد.

دکتر الستی گردآوری اطلاعات از اجتماعات نخبگانی را یکی از الزامات مدیریت در حوزه نخبگان ذکر کرد و خاطرنشان کرد: در اولین گام باید بانک اطلاعاتی از نخبگان استان بوشهر جمع‌آوری شود و بعد در حوزه‌های مختلف شبکه‌سازی صورت بگیرد.

دکتر حسینی معاون فرهنگی و امور نخبگان نیز در پایان این دیدار به لزوم برنامه‌ریزی برای نخبه پروری و ایجاد منابع انسانی نخبه اشاره کرد و گفت: می توان با سرمایه گذاری و برنامه‌ریزی در حوزه دانش آموزی به سمت ایجاد جامعه نخبگانی حرکت کرد.

 

تاریخ انتشار : 1393/09/05
کد : 71242
تعداد بازدید: 387