نشست صمیمانه دكتر ستاري با اصحاب رسانه برگزار شد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، ظهر امروز با جمعی ازخبرنگاران، دبیران و سردبیران بخش های علم و فناوری رسانه های دیداری و شنیداری ومکتوب دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این نشست که در محل معاونت علمی و فناوری برگزارشد، دکتر سورنا ستاری، معاون علمی وفناوری رئیس جمهور، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وکاظمی، مشاور حوزه ریاست حضور داشتند.

این نشست به تدبیرمرکز روابط عمومی و در آستانه هفته پژوهش حول محور گفت و شنود و آشنایی بیشتر خبرنگاران با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صورت گرفت و دکتر ستاری؛ ضمن تشکر از خبرنگاران به پیشنهادها و دغدغه های خبرنگاران پاسخ دادند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوربا اشاره به اینکه تشکیل معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری براساس منویات مقام معظم رهبری بوده و جزو اولویت های رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید است، ادامه داد: یکی از ماموریت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد اشتغال دانش بنیان در یک فضای رقابتی سالم به خصوص برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است. همچنین افزایش صادرات دانش بنیان و کسب  درآمد ارزی یکی دیگر از اولویت های این معاونت، از زنجیره ایده تا محصول محسوب می شود تا در نهایت منجر به حل مشکلاتی از قبیل اشتغال و رفع مشکلات کشور شود. به طور کلی باید به نقطه ای برسیم که مشکل اشتغال جوانان به خصوص در دانشگاه ها را از این طریق حل کنیم.

وی با  تاکید بر اینکه باید تفاوت بین پژوهش و فناوری در کشور مشخص شود، تصریح کرد: در این زمینه باید حمایت از فعالیت های پژوهشی منجر به دستاوردهای کاربردی برای مردم شود و به طور کلی ایده ها به بازار راه پیدا کند، البته در این زمینه باید از توان تمامی وزارت خانه ها بهره برد.

رئيس بنياد ملي نخبگان با اشاره  بر همدلی تمامی اعضای هیات دولت مبنی بر حفظ اعتدال و جلوگیری از موازی کاری از سوی دستگاه های اجرایی بروجود اهمیت بحث فناوری در نگاه  تمامی وزرای دولت تدبیر و امید تاکید کرد.

در این نشست پرویز کرمی، مشاور معاون رئیس جمهور و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی نیز با با بیان اهداف این جلسه واینکه تثبیت گفتمان علم و فناوری در جامعه و ترویج علم فقط با بهره مندی از نیروی رسانه امکان پذیر است، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اصحاب رسانه، به برخی از پرسش ها در رابطه با چگونگی تعامل و اطلاع رسانی این معاونت با رسانه ها  پاسخ گفت.

وی در ادامه از برگزاری دومین دوره مهارت افزایی خبرنگاران بخش های علم و فناوری در آینده خبر داد.

همچنین در این نشست خبرنگاران، دبیران  و سردبیران بخش های علم و فناوری رسانه های دیداری، صدا وسیما و مکتوب به بیان دیدگاه های خود در این حوزه پرداختند.

از جمله این مباحث می توان به تاکید بر ارتباط مستمر رسانه ها با معاونین و مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و روسای ستادهای فناوری معاونت برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای خبرنگاران از سوی معاونت علمی، فراهم کردن زمینه های برقراری ارتباط برای اطلاع رسانی خوب و به موقع دستاوردهای علمی و فناوری، معرفی دستاوردهای علمی و فناوری به عنوان الگو به رسانه ها جهت اطلاع رسانی آنها، ضرورت سرمایه گذاری معاو.نت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بحث ترویج علم و عمومی سازی مباحث علم و فناوری، فراهم کردن خوراک خبری برای رسانه ها از سوی مراجع ذیصلاح قبل و حین و بعد از رونمایی از پروژه ها اشاره کردند.

تاریخ انتشار : 1392/09/17
کد : 71241
تعداد بازدید: 533