نخستین حضور منسجم شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی و همکاران بین‌المللی در قالب پاویون ستاد هوایی

نخستین حضور منسجم شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی و همکاران بین‌المللی در قالب پاویون ستاد هوایی در نمایشگاه اینوتکس 2016 اتفاق افتاد.

نخستین حضور منسجم شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی و همکاران بین‌المللی در قالب پاویون ستاد هوایی در نمایشگاه اینوتکس 2016 اتفاق افتاد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی، پاویون تخصصی هوایی را برای اولین بار در کشور و در کنار نمایشگاه اینوتکس با هدف ارائه دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه هوایی و حضور شرکت های دانش بنیان این حوزه هوایی برپا کرد.

در پاویون تخصصی ستاد هوایی، 4 تفاهم نامه بین ایران و کشورهای روسیه و ایتالیا با موضوعاتی نظیر بومی سازی و توسعه فناوری پیل های سوختی، آموزش و تربیت نیروی متخصص شاغل در رشته های دانش بنیان هوایی و کاربری های تجاری پهپادهای تجاری منعقد شده است همچنین 2 تفاهم نامه نیز به منظور ایجاد J/V در این پاویون بین ایران و کشورهای ایتالیا و آلمان در حوزه تعمیر،  نوسازی و تبدیل کاربری هواپیماهای تجاری تدوین شد.

در مدت زمان برگزاری این پاویون، مقامات مختلفی از جمله سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، بهزاد سلطانی، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و  سید محمد صاحب‌کار خراسانی، رییس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی از آن بازدید کردند.

رونمایی از پهپاد عمود پرواز و پمپ سوخت هواپیما از دیگر دستاوردهای پاویون تخصصی ستاد هوایی بود، همچنین در این پاویون مذاکراتی با شرکت های توانمند و دارای پتانسیل بالقوه و بازدیدکنندگان از نمایشگاه به منظور تولید قطعات و محصولات در صنعت هوایی نیز صورت گرفت.

 

تاریخ انتشار : 1395/03/22
کد : 71232
تعداد بازدید: 390