صنعت استان البرز نیازمند تزریق نوآوری است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز با بیان اینکه صنعت استان البرز نیازمند تزریق نوآوری است، توسعه و پیشرفت استان را درگرو همکاری و همفکری نخبگان و سرآمدان با مدیران اجرایی دانست.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز با بیان اینکه صنعت استان البرز نیازمند تزریق نوآوری است، توسعه و پیشرفت استان را درگرو همکاری و همفکری نخبگان و سرآمدان با مدیران اجرایی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ عبدالله کامکار؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز در دومین نشست شورای علمی نخبگان استان با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت استان درگرو همکاری و همفکری نخبگان و سرآمدان و مدیران اجرایی است، گفت: پتانسیل‌ها و توانایی البرز در زمینه صنعت و کشاورزی شناخته شده است اما در حال حاضر صنعت استان نیازمند تزریق نوآوری است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه بخش صنعت و کشاورزی در استان البرز با اولویت محیط‌زیست، افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی استان ورود و توسعه صنایع آلاینده مانند صنایع فولاد بیش از آنکه به توسعه استان کمک کند موجب از بین رفتن محیط‌زیست خواهد شد.

کامکار ادامه داد: تشکیل کارگروه صنعت متشکل از  مسئولین، سرآمدان و نخبگان صنعتی با رویکرد نوآوری و خلاقیت در ذیل بنیاد نخبگان استان می‌تواند صنعت استان را به سمت تشکیل صنایع دانش‌بنیان با تکنولوژی بالا و هماهنگ با محیط‌زیست سوق دهد.

وی ایجاد بانک اطلاعاتی از سرآمدان و نخبگان استان را راهی برای گسترش تعامل بین این افراد و دستگاه‌‎های اجرایی استان عنوان کرد و ادامه داد: با گردآوری این بانک جامع می‌توان ارتباط منطقی و دوسویه‌ای بین دستگاه‌های اجرایی استان و صاحبان فکر، اندیشه و نخبگان ایجاد کرد.

کامکار در پایان هماهنگی، هدایت و راهبری در جهت توسعه و پیشرفت پایدار استان را از جمله وظایف اصلی استانداری برشمرد.

در ادامه جعفر جهان‌پناه؛ رئیس بنیاد نخبگان استان البرز تدوین برنامه‌های سالیانه، تهیه و تصویب فرآیندهای اجرایی، ارزیابی اقدامات انجام شده و تشکیل کارگروه‌های تخصصی مورد نیاز استان و همچنین برنامه‌ریزی برای ایجاد و گسترش تعاملات هم‌افزا میان اجتماعات نخبگانی استان و نهادها را از جمله وظایف و فعالیت‌های شورای علمی عنوان کرد.

وی با تاکید بر لزوم ارتقاء فناوری و توسعه علمی استان، افزود: شورای علمی نخبگان با بهره‌مندی صحیح از سرمایه‌های ارزشمند استان البرز می‌تواند در حل مشکلات استان تأثیرگذار باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه تشکیل کارگروه‌های تخصصی در راستای همکاری مشترک میان اجتماعات نخبگانی، دانشگاه‌های استان و سایر مراکز علمی و فناوری است، افزود: مشاوره تخصصی به صاحبان صنایع تولیدی و خدماتی استان و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان توسط متخصصان حوزه‌های مذکور از اولویت‌های شورای علمی استان است.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1394/03/10
کد : 71205
تعداد بازدید: 360