پرداخت نقدی واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی به شرکت‌های دانش‌بنیان تا 10 درصد کاهش یافت

درصد پرداخت نقدی قرارداد واگذاری اراضی در شهرک های صنعتی به موسسات و شرکت های دانش بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کاهش پیدا کرد.

درصد پرداخت نقدی قرارداد واگذاری اراضی در شهرک های صنعتی به موسسات و شرکت های دانش بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کاهش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر غلامرضا سلیمانی معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، این سازمان امکانات و تسهیلاتی را برای  شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان فراهم می کند و پیشنهادهای متنوعی برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان در سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران بررسی شد که کاهش درصد پرداخت بخش نقدی قرارداد واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی به شرکت ها و موسسات دانش بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به تصویب رسید و برای اجرا به کل استانها ابلاغ شده است.

وی افزود: از جمله این حمایتها، کاهش درصد پرداخت بخش نقدی قرارداد واگذاری حق بهره‌برداری از اراضی شهرک‌های صنعتی و فناوری (بدون تغییر در مبلغ کل قرارداد) به شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور است. این مبلغ پرداخت بخش نقدی در مناطق توسعه‌یافته 10 درصد، در مناطق کمتر توسعه‌یافته حداقل 5 درصد و تعداد 14 قسط سه ماهه (مجموعه 42 ماه) است. شرکت‌ها می‌توانند از بخشودگی 5 درصد از کل مبلغ قرارداد و پرداخت نقد و اقساط مطابق دستورالعمل مربوطه بهره‌مند شوند.

دکتر سلیمانی با اشاره به لزوم استفاده از منابع وجوه اداره شده برای توسعه شرکتهای دانش بنیان گفت: شرکتهای دانش‌بنیان، های‌تک و صادراتی در دریافت تسهیلات از محل منابع وجوه اداره شده در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از اولویت برخوردارند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در صدور ضمانت‌نامه توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک نیز در اولویت قرار دارند.

دکتر سیدمحمد صاحبکار خراسانی رییس امور شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی نیز درباره حمایتهای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: این سازمان نقش مهمی در حمایت از شرکتهای دانش بنیان دارد و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، بسته های حمایتی طراحی و اجرا می شود.

دبیر  کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان گفت: اگر شرکتهای دانش بنیان مایل به استفاده از  شرایط کاهش پرداخت نقدی واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی باشد، شرکت شهرکهای صنعتی استان ذیربط از امور شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رییس جمهور استعلام می نماید و پس از ارسال پاسخ نامه، این کاهش پرداخت نقدی اعمال می شود.

عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری افزود: امور شرکتها و موسسات دانش بنیان با دستگاههای اجرایی مختلف مذاکرات مفصلی انجام می دهد که بسته های حمایتی برای شرکتهای دانش بنیان تهیه و اجرایی کنند.

براساس این گزارش، اطلاعات تفصیلی درباره همه حمایتها از شرکتهای دانش بنیان بر روی سامانه www.Daneshbonyan.ir  قرار دارد.  

 

 

تاریخ انتشار : 1395/01/29
کد : 71202
تعداد بازدید: 395