پنج شنبه 9 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

پرداخت نقدی واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی به شرکت‌های دانش‌بنیان تا 10 درصد کاهش یافت

درصد پرداخت نقدی قرارداد واگذاری اراضی در شهرک های صنعتی به موسسات و شرکت های دانش بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کاهش پیدا کرد.

درصد پرداخت نقدی قرارداد واگذاری اراضی در شهرک های صنعتی به موسسات و شرکت های دانش بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کاهش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر غلامرضا سلیمانی معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، این سازمان امکانات و تسهیلاتی را برای  شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان فراهم می کند و پیشنهادهای متنوعی برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان در سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران بررسی شد که کاهش درصد پرداخت بخش نقدی قرارداد واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی به شرکت ها و موسسات دانش بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به تصویب رسید و برای اجرا به کل استانها ابلاغ شده است.

وی افزود: از جمله این حمایتها، کاهش درصد پرداخت بخش نقدی قرارداد واگذاری حق بهره‌برداری از اراضی شهرک‌های صنعتی و فناوری (بدون تغییر در مبلغ کل قرارداد) به شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور است. این مبلغ پرداخت بخش نقدی در مناطق توسعه‌یافته 10 درصد، در مناطق کمتر توسعه‌یافته حداقل 5 درصد و تعداد 14 قسط سه ماهه (مجموعه 42 ماه) است. شرکت‌ها می‌توانند از بخشودگی 5 درصد از کل مبلغ قرارداد و پرداخت نقد و اقساط مطابق دستورالعمل مربوطه بهره‌مند شوند.

دکتر سلیمانی با اشاره به لزوم استفاده از منابع وجوه اداره شده برای توسعه شرکتهای دانش بنیان گفت: شرکتهای دانش‌بنیان، های‌تک و صادراتی در دریافت تسهیلات از محل منابع وجوه اداره شده در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از اولویت برخوردارند.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در صدور ضمانت‌نامه توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک نیز در اولویت قرار دارند.

دکتر سیدمحمد صاحبکار خراسانی رییس امور شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی نیز درباره حمایتهای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: این سازمان نقش مهمی در حمایت از شرکتهای دانش بنیان دارد و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، بسته های حمایتی طراحی و اجرا می شود.

دبیر  کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان گفت: اگر شرکتهای دانش بنیان مایل به استفاده از  شرایط کاهش پرداخت نقدی واگذاری اراضی شهرک‌های صنعتی باشد، شرکت شهرکهای صنعتی استان ذیربط از امور شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رییس جمهور استعلام می نماید و پس از ارسال پاسخ نامه، این کاهش پرداخت نقدی اعمال می شود.

عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری افزود: امور شرکتها و موسسات دانش بنیان با دستگاههای اجرایی مختلف مذاکرات مفصلی انجام می دهد که بسته های حمایتی برای شرکتهای دانش بنیان تهیه و اجرایی کنند.

براساس این گزارش، اطلاعات تفصیلی درباره همه حمایتها از شرکتهای دانش بنیان بر روی سامانه www.Daneshbonyan.ir  قرار دارد.  

 

 

تاریخ انتشار : 1395/01/29
کد : 71202
تعداد بازدید: 278

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601