مراسم تجلیل از دکتر بهمن مهری در گیلان برگزار شد

مراسم تجلیل از دکتر بهمن مهری؛ چهره ماندگار ریاضیات کشور به همت بنیاد نخبگان استان گیلان و با همکاری انجمن علمی ریاضی دانشگاه گیلان برگزار شد.

مراسم تجلیل از دکتر بهمن مهری؛ چهره ماندگار ریاضیات کشور به همت بنیاد نخبگان استان گیلان و با همکاری انجمن علمی ریاضی دانشگاه گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، در این مراسم که با حضور جامعه علمی استان در محل دانشگاه گیلان برگزار شد، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به اهداف بنیاد ملی نخبگان، گفت: این نهاد بر اساس مفاد سند راهبردی کشور در امور نخبگان، موظف به اجرای مراحل شناسایی، توانمندسازی و هدایت مستعدان برتر و شناسایی نخبگان، زمینه‌سازی برای اثرگذاری آنان، حمایت از اجتماعات نخبگانی و تکریم و الگوسازی از آنان در جامعه است.

وی با اشاره به نقش کم‌نظیر دکتر مهری در پیشرفت علمی کشور، افزود: وی الگوی شایسته‌ای برای مستعدان‌برتر امروز کشور چه به لحاظ خدمات علمی و چه بارزه‌های اخلاقی است.

در ادامه دکتر مهری به اهمیت آموزش ابتدایی و نقش مهم معلمان در شکل‌گیری شخصیت علمی افراد و همچنین ایجاد میل به خدمت‌رسانی به جامعه اشاره کرد و گفت: پیشرفت کشورهای صنعتی و توسعه‌یافته‌ای مانند آلمان و ژاپن که خسارت‌دیده‌های جنگ جهانی دوم بودند، تا حد بسیاری مرهون تلاش معلمان است.

در پایان این مراسم با حضور رییس دانشگاه گیلان و رییس بنیاد نخبگان گیلان با اهداء لوحی از مقام شامخ دکتر مهری و خدمات علمی وی تقدیر شد.

لازم به ذکر است دکتر بهمن مهری در سال 1314 در اصفهان بدنیا آمد. وي پس از گذراندن تحصيلات ابتدايي و متوسطه در رشت و تهران، وارد دانشگاه تهران و پس از اخذ مدرک کارشناسی و برای گذراندن دوره تحصیلات‌تکمیلی راهی دانشگاه مينه‌سوتا و سپس دانشگاه ويسکانسين امریکا شد.

دکتر مهری پس از مدتي تدريس در دانشگاه نيويورک، به دعوت مرحوم دکتر مجتهدی در سال 1346 به ايران آمد و در دانشگاه صنعتي شريف به عنوان عضو هيأت علمي مشغول به کار شد و از آن زمان تا کنون به تدريس و تأليف مشغول است.

تاریخ انتشار : 1395/03/10
کد : 71189
تعداد بازدید: 375