ششمین مدرسه فصلی «خلاقیت و ایده‌پردازی» برگزار شد

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: به‌منظور پرکردن خلاء استعدادیابی و پرورش خلاقیت در مقاطع متوسطه، برنامه‌های خوبی طراحی شده، که مدرسه «خلاقیت و ایده‌پردازی» یکی از آنها است.

ششمین مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی برای دانش‌آموزان در شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس در مراسم اختتامیه ششمین «مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی»، به لزوم شناسایی و هدایت مستعدان‌برتر از سنین پایین اشاره کرد و گفت: اجرای برنامۀ‌ملی شهاب نشان‌‌دهنده اهمیت این موضوع در برنامه‌ریزی‌های بنیاد ملی نخبگان است.

وی افزود: به‌منظور پرکردن خلاء استعدادیابی و پرورش خلاقیت در مقاطع متوسطه، برنامه‌های خوبی طراحی شده است که مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی یکی از آنها است.

شریف پرورش مهارت‌های مورد نیاز دانش‌آموزان برای توانمندی در حوزه‌های مختلف را یکی از اهداف برگزاری این مدرسه برشمرد و ادامه داد: با گذشت یک‌سال از شروع اجرای این برنامه در استان، نتایج خوب و قابل توجهی کسب شده و دانش‌آموزان خلاق و توانمندی در شهرستان‌های استان شناسایی شده‌اند و در حال‌حاضر تحت پوشش طرح «دوست علمی» قرار دارند. این افراد در آینده نزدیک با تکمیل مراحل مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی، به‌عنوان سفیران فرهنگی و علمی بنیاد نخبگان فارس در ناحیه یا منطقه آموزشی خود فعالیت‌هایی را آغاز خواهند کرد.

لازم به ذکر است، در راستای اجرای برنامه مدرسه فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی در استان فارس و با همکاری اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان، 90 نفر از دانش‌آموزان 5 شهرستان استان به مدت سه روز، در مرحله اول «مدرسه تابستانه خلاقیت و ایده‌پردازی» شرکت کردند.

در این برنامه و در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مسابقات خلّاقانه-مفاهیمی از قبیل مسیر نخبگی، مشاهده و ایده‌پردازی، تفکر جانبی (Lateral thinking)، ارزش و هدف در زندگی، طوفان ذهن، هنر حل مسأله، مهارت‌های مطالعه و برنامه‌ریزی درسی، مدیریت پروژه و مدیریت زمان و همچنین خلاقیت هنری به دانش آموزان آموزش داده شد.

در پایان این مراسم نیز از یک گروه از پسران و یک گروه از دختران به عنوان گروه‌های برتر تقدیر به عمل آمد و به تمامی دانش‌آموزان لوح یادبودی اهدا شد.

شد.

 

تاریخ انتشار : 1395/06/10
کد : 71169
تعداد بازدید: 348