ابن هيثم علاوه بر جايگاه علمي براي مسلمانان ارزش معنوي دارد

حجت الاسلام دکتر محي الدين بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کل کشور گفت: حوزه فيزيك براي ما مسلمانان جدا از مباحث علمي معنا و بار فلسفی دارد و اين موضوع اهميت و جايگاه ابن هيثم را براي مسلمانان دو چندان مي كند.

حجت الاسلام دکتر محي الدين بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کل کشور گفت: حوزه فيزيك براي ما مسلمانان جدا از مباحث علمي معنا و بار فلسفی دارد و اين موضوع اهميت و جايگاه ابن هيثم را براي مسلمانان دو چندان مي كند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، حجت الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان با اشاره به نقش سينما در خدمت رساني و فرهنگسازی در حوزه علم و فناوري بیان کرد: سینما به عنوان شاخه و گرايشي مهم از هنر مي تواند به  امور پژوهشي و پيشرفت علمي و فناوري كشور خدمت کند.

وي جشنواره فيلم رشد را به عنوان مصداقي براي رابطه سينما و علم و فناوري در حوزه دانش آموزي دانسته و ادامه داد: چهل و پنجمین جشنواره رشد مانند مسابقه فيلمسازي نور ابن هيثم از جمله حوزه هایی است که بر آموزش تاكيد دارد و با سينما آن را پيوند مي دهد.

محمديان با اشاره به يك ضرورت در فعاليت هاي علمي و فرهنگي افزود: آموزش حتي مي تواند يك مرحله فراتر برود و به علم تبديل شده و ماندگار شود.

وي پرداختن به علوم بينايي و نور را به عنوان دستاورد ابن هيثم دانشمند مسلمان ايراني در مسابقه اي به نام او را اقدامي موثر و مهم دانسته و بيان كرد: ابن هيثم يكي از چهره های قابل افتخار در حوزه متون علمی و فیزیک است. ضمن اين كه حوزه فيزيك براي ما مسلمانان جدا از مباحث علمي معنا و بار

روحانی و فلسفی هم دارد و اين موضوع اهميت و جايگاه ابن هيثم را براي مسلمانان دو چندان مي كند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کل کشور با اعلام حمايت وزارت آموزش و پرورش از مسابقه فيلم نور ابن هيثم تصريح كرد: براي همكاري با مسابقه فيلم نور ابن هيثم از آموزش و پرورش دعوت شده است.  اميدوارم آموزش و پرورش هم بتواند در اين همكاري پیشرو باشد و دانش آموزان را به مرزهای دانش و پژوهش سوق بدهد.

«مسابقه نور ابن هیثم» را با موضوع ساخت فیلم‌های علمی و آموزشی یک‌دقیقه‌ای در بین دانش آموزان با هدف فرهنگسازی و ترویج موضوع علم وفناوری در مراکز آموزشی و پژوهشسراها با موضوع نور به عنوان بخش جنبی جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) و به‌منظور ایجاد زمینه رشد علمی جامعه دانش‌آموزی و مشارکت مراکز آموزشی، از یک مهرماه تا دهم آذرماه سال جاری،  برگزار می­کند.

براساس سند اجرایی جایزه پیامبر اعظم، سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) رییس شورای سیاست‌گذاری و مهدی صفاری نیا (رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی) دبیر شورای سیاست‌گذاری این جایزه است.

از اعضای بین‌المللی شورای سیاست‌گذاری می‌توان به بانک توسعه اسلامی،آکادمی علوم جهان اسلام، دانشگاه کراچی و دانشگاه مالایا اشاره کرد و

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزرای علوم و تحقیقات و فناوری، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، امورخارجه، روسای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، فرهنگستان علوم، فرهنگستان علوم پزشکی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، جامعه المصطفی العالمیه نهادهای عالی‌رتبه و موسسات علمی ایرانی عضو شورا هستند.

 

تاریخ انتشار : 1394/09/03
کد : 71167
تعداد بازدید: 414