چهارشنبه 2 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

ابن هيثم علاوه بر جايگاه علمي براي مسلمانان ارزش معنوي دارد

حجت الاسلام دکتر محي الدين بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کل کشور گفت: حوزه فيزيك براي ما مسلمانان جدا از مباحث علمي معنا و بار فلسفی دارد و اين موضوع اهميت و جايگاه ابن هيثم را براي مسلمانان دو چندان مي كند.

حجت الاسلام دکتر محي الدين بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کل کشور گفت: حوزه فيزيك براي ما مسلمانان جدا از مباحث علمي معنا و بار فلسفی دارد و اين موضوع اهميت و جايگاه ابن هيثم را براي مسلمانان دو چندان مي كند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، حجت الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان با اشاره به نقش سينما در خدمت رساني و فرهنگسازی در حوزه علم و فناوري بیان کرد: سینما به عنوان شاخه و گرايشي مهم از هنر مي تواند به  امور پژوهشي و پيشرفت علمي و فناوري كشور خدمت کند.

وي جشنواره فيلم رشد را به عنوان مصداقي براي رابطه سينما و علم و فناوري در حوزه دانش آموزي دانسته و ادامه داد: چهل و پنجمین جشنواره رشد مانند مسابقه فيلمسازي نور ابن هيثم از جمله حوزه هایی است که بر آموزش تاكيد دارد و با سينما آن را پيوند مي دهد.

محمديان با اشاره به يك ضرورت در فعاليت هاي علمي و فرهنگي افزود: آموزش حتي مي تواند يك مرحله فراتر برود و به علم تبديل شده و ماندگار شود.

وي پرداختن به علوم بينايي و نور را به عنوان دستاورد ابن هيثم دانشمند مسلمان ايراني در مسابقه اي به نام او را اقدامي موثر و مهم دانسته و بيان كرد: ابن هيثم يكي از چهره های قابل افتخار در حوزه متون علمی و فیزیک است. ضمن اين كه حوزه فيزيك براي ما مسلمانان جدا از مباحث علمي معنا و بار

روحانی و فلسفی هم دارد و اين موضوع اهميت و جايگاه ابن هيثم را براي مسلمانان دو چندان مي كند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کل کشور با اعلام حمايت وزارت آموزش و پرورش از مسابقه فيلم نور ابن هيثم تصريح كرد: براي همكاري با مسابقه فيلم نور ابن هيثم از آموزش و پرورش دعوت شده است.  اميدوارم آموزش و پرورش هم بتواند در اين همكاري پیشرو باشد و دانش آموزان را به مرزهای دانش و پژوهش سوق بدهد.

«مسابقه نور ابن هیثم» را با موضوع ساخت فیلم‌های علمی و آموزشی یک‌دقیقه‌ای در بین دانش آموزان با هدف فرهنگسازی و ترویج موضوع علم وفناوری در مراکز آموزشی و پژوهشسراها با موضوع نور به عنوان بخش جنبی جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) و به‌منظور ایجاد زمینه رشد علمی جامعه دانش‌آموزی و مشارکت مراکز آموزشی، از یک مهرماه تا دهم آذرماه سال جاری،  برگزار می­کند.

براساس سند اجرایی جایزه پیامبر اعظم، سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) رییس شورای سیاست‌گذاری و مهدی صفاری نیا (رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی) دبیر شورای سیاست‌گذاری این جایزه است.

از اعضای بین‌المللی شورای سیاست‌گذاری می‌توان به بانک توسعه اسلامی،آکادمی علوم جهان اسلام، دانشگاه کراچی و دانشگاه مالایا اشاره کرد و

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزرای علوم و تحقیقات و فناوری، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، امورخارجه، روسای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، فرهنگستان علوم، فرهنگستان علوم پزشکی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، جامعه المصطفی العالمیه نهادهای عالی‌رتبه و موسسات علمی ایرانی عضو شورا هستند.

 

تاریخ انتشار : 1394/09/03
کد : 71167
تعداد بازدید: 240

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601