نخستین رویداد استارت‌آپ‌ویکند استان ایلام برگزار شد

نخستین رویداد استارت‌آپ ویکند (جمعه کارآور) استان ایلام با محوریت ICT و با هدف ایجاد و تقویت اکوسیستم‌های کارآفرینی برگزار شد.

نخستین رویداد استارت‌آپ ویکند (جمعه کارآور) استان ایلام با محوریت ICTو با هدف ایجاد و تقویت اکوسیستم‌های کارآفرینی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نخستین رویداد استارت‌آپ استان ایلام با محوریت ICTو با هدف ایجاد و تقویت اکوسیستم‌های کارآفرینی در چارچوب تقویت اقتصاد دانش‌بنیان با همکاری بنیاد نخبگان استان، دانشگاه ایلام، پارک علم‌وفناوری استان و مشارکت دستگاه‌های اجرایی درون‌استانی به مدت سه روز در محل دانشگاه ایلام برگزار شد.

در اولین روز از این رویداد، 65 ایده ارائه و از بین آنها 10 ایده منتخب معرفی شدند. این افراد طی دو روز با عضویت در تیم‌های 10 نفره به بررسی طرح کسب و کار و فرایند درآمدزایی ایده‌های خود پرداختند که با نظارت و راهنمایی مربیان و متخصصان برنامه‌نویسی، کامپیوتر، کارآفرینی و مدیریت تا روز سوم نسخه‌‎های ابتدایی از ایده خود را عملی کردند.

در برنامه اختتامیه، 10 ایده منتخب به مدت 5 دقیقه طرح‌نهایی خود را ارائه و به مدت 3 دقیقه به سؤالات هیئت‌داوران پاسخ دادند. در پایان سه ایده «تاکسی تب»، «بوکما» و«تله پیک» موفق به کسب رتبه اول تا سوم اولین رویداد کارآفرینی استارتاپ استان ایلام شده و ایده «هدبند آرامش» به عنوان ایده شایسته تقدیر معرفی شد.

لازم به ذکر است در دومین روز از اردوی کارآفرینی، مهندس محمدرضا مروارید؛ استاندار ایلام از فعالیت گروه‌های دانشجویی بازدید کرد.

مراسم اختتامیه نخستین رویداد کارآفرینی استارتاپ‌ویکند استان با محوریت ICT با حضور جمعی از مدیران‌ارشد استان ازجمله معاون امور اقتصادی‌وتوسعه منابع استانداری، سرپرست سازمان مدیریت‌و‌برنامه ریزی استان، رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام، رئیس دانشگاه ایلام، رئیس پارک علم‌وفناوری استان، ایده‌پردازان و تیم‌های شرکت‌کننده در سالن آیت‌الله حیدری دانشگاه ایلام برگزار شد.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1395/08/25
کد : 71166
تعداد بازدید: 412