تجاری‌سازی محصولات تنها راه سوددهی و بازگشت سرمایه است

فن‌آور برتر یزدی با تأکید بر لزوم حمایت از اختراعات کاربردی، گفت: پرداخت وام‌های کم‌بهره، یکی از بهترین تسهیلات برای حضور موفق نخبگان و مخترعان در فضای کسب و کار است.

علی امیراجمند، فن‌آور برتر استان یزد در هفته پژوهش، در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ضمن مثبت ارزیابی کردن تسهیلات اعطایی معاونت علمی و فناوری و همچنین حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان از نخبگان و صاحبان استعداد برتر اظهار داشت: حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان و همچنین وام‌های پرداختی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی کمک بسیار خوبی در جهت تبدیل ایده به ثروت است.

وی تولید ثروت از اختراع را مهمترین عامل در ارزشیابی اختراعات دانست و ادامه داد:  بنیاد ملی نخبگان با شناسایی و حمایت از اختراعات مولد ثروت و همچنین ارائه تسهیلات لازم برای تجاری‌سازی محصولات می‌تواند نقش مهمی را در موفقیت مخترعان در بازار کسب و کار داشته باشد.

فن‌آور برتر استان یزد ضمن اشاره به اینکه فعالیت پژوهشی هزینه‌بر و وقت‌گیر است، اذعان داشت: تجاری‌سازی محصولات تنها راه سوددهی و بازگشت سرمایه است بنابراین بیشترین تسهیلات ارائه شده باید در این حوزه باشد.

وی در پایان ضمن بیان اینکه تاکنون 8 اختراع به ثبت رسانده که تنها 3 مورد از آنها تجاری سازی شده است، گفت: کلیه اختراعات به ثبت رسیده در زمینه تولید مواد پیشرفته و قطعات پیشرفته سرامیکی است و در حال حاضر مشغول ساخت و تولید رنگ‌های سیمانی با استفاده از مواد نانو، تولید نیمه‌صنعتی و صنعتی مواد جایگزین زیرکن در صنعت فریت‌سازی و لعاب خام چینی و مواد جایگزین روی در صنعت فریت‌سازی، و همچنین ساخت پلانجرپمپ وزارت نفت هستم که تمامی این فعالیت‌ها در راستای اقتصاد دانش‌بنیان انجام می‌پذیرد.

تاریخ انتشار : 1393/10/21
کد : 71163
تعداد بازدید: 347