کتاب دوزبانه «ایران کشوری دریایی» رونمایی شد

به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کتاب «ایران کشوری دریایی» منتشر شد و در معرض عموم قرار گرفت.

به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کتاب «ایران کشوری دریایی» منتشر شد و در معرض عموم قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، انجمن مهندسی دریایی ایران به مناسبت بزرگداشت هفته دریانوردی با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و دبیرخانه شورای عالی صنایع دریا¬یی ، نشست هم‌اندیشی صنعت دریایی کشور را برگزار کرده بود که در حاشیه این مراسم کتاب «ایران، کشوری دریایی» به زبان فارسی و انگلیسی با انعکاس توانمندیهای دریایی کشور و با هدف شناسایی فرصت ها در دوران پساتحریم رونمایی شد.

این مجموعه حاوی بخشی از مهمترین دستاوردهای صنایع دریایی کشور در سالهای اخیر است که با امید توجه بیشتر مسئولان و تصمیم سازان به این صنعت حیاتی و راهبردی، به کوشش ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی تهیه و تدوین شده است. گردآورندگان این کتاب، تلاش کرده اند این مجموعه بتواند گام کوچکی در راه حمایت از توسعه توان و تجربه متخصصان داخلی بردارد و در سالهای آتی پیشرفت های روز افزون کشور در همه عرصه های دریایی رقم بخورد.

براساس این گزارش، کتاب «ایران کشور دریایی» توسط ستاد توسعه فنآوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تهیه و چاپ شده است که با حضور محمدسعید سیف دبیر این ستاد و برخی از مسوولان و مدیران حوزه دریایی کشور، در مراسم بزرگداشت روز دریانوردی رونمایی شده است.

 

 

تاریخ انتشار : 1394/07/12
کد : 71161
تعداد بازدید: 296