کلید توسعه هر جامعه‌ای در اندیشه صاحبان‌ایده نهفته است

اولین نشست کانون توسعه‌پایدار بوشهر با حضور فرماندار بوشهر، رئیس بنیاد نخبگان استان و جمعی از سرآمدان و مستعدان‌برتر استان برگزار شد.

اولین نشست کانون توسعه‌پایدار بوشهر با حضور فرماندار بوشهر، رئیس بنیاد نخبگان استان و جمعی از سرآمدان و مستعدان‌برتر سطح استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در این نشست رضا آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با بیان اینکه کلید پیشرفت و توسعه هر جامعه‌ای در فکر و اندیشه صاحبان‌ایده نهفته است، گفت: آینده استان در 20 سال آینده  بر اساس سند آمایش سرزمین رقم می‌خورد. استان برای پیشرفت به ایده‌های نخبگان و سرآمدان بومی که با نگاه آینده‌نگری و توسعه‌پایدار پردازش می‌شوند، نیازمند است.

آذین با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در حوزه توسعه‌پایدار، تصریح کرد: فرهنگ‌سازی در حوزه مردم و اجتماع امری ضروری است اما برای انجام اقدامات برنامه‌ریزی‌شده به باور مدیران هم نیاز است. در برخی موارد نهادینه کردن فرهنگی جدید در جامعه به معنای عام، راحت‌تر از همسو کردن مدیران و مسئولان است، این در حالیست که برای اجرای هر برنامه‌ای به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این افراد نیاز است.

دکتر آذین به طراحی شبکه ارتباطی نخبگان استان تحت عنوان «شاناب» اشاره کرد و اظهار داشت: این شبکه ارتباطی با همکاری پژوهشگاه فناوری‌ اطلاعات‌وارتباطات دانشگاه خلیج‌فارس با هدف گردآوری ایده‌ها و نظرات نخبگان و مستعدان‌برتر طراحی شده است.

در ادامه این نشست، حسن ابراهیمی؛ فرماندار بوشهر برنامه‌ریزی جامع، بلندمدت و همه جانبه را اولین قدم رسیدن به توسعه‌پایدار عنوان کرد و گفت: توسعه‌پایدار و متوازن استان به افق دید وسیع و کلان برنامه‌های ارائه شده نیاز دارد.

وی تصریح کرد: با حضور نخبگان، سرآمدان و مستعدان‌برتر در گردونه توسعه‌ استان، می‌توان برنامه‌های ارائه شده را در فضایی منطقی و با استدلال‌های تخصصی بررسی و اجرا کرد.

در ادامه این نشست نخبگان و مستعدان‌برتر پیشنهادات و نقطه‌نظرات خود را بیان کردند.

 

تاریخ انتشار : 1394/06/11
کد : 71142
تعداد بازدید: 384