نخبگان مسئولیتی سنگین نسبت به مردم و کشور خود دارند

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: اردوهای آموزشی – فرهنگی ماه خدا، نخبگان را برای پذیرش و انجام مسئولیت خود در برابر ملت ایران آماده می سازد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: اردوهای آموزشی – فرهنگی ماه خدا، نخبگان را برای پذیرش و انجام مسئولیت خود در برابر ملت ایران آماده می سازد.
 
به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سعید سهراب پور در آیین افتتاح اردوی فرهنگی - آموزشی ماه خدا (3)، با بیان اینکه این اردوها ویژگی خاصی از جمله همزمانی با ماه مبارک رمضان دارد،درباره جایگاه امام هشتم حضرت رضا(ع) اظهارکرد: امام رضا(ع) در دوران امامت خود، از فرصت های پیش آمده در دوران هارون و امین، به مدیریت موقعیت شیعیان و تعلیم و تربیت آنها پرداخت.
 
وی با اشاره به دوران ولایتعهدی امام رضا (ع)، ادامه داد: امام رضا(ع) هیچگاه از روشنگری و ارشاد مردم دست برنداشت و این موضوع باید الگوی مدرسین امروز ما قرار گیرد.
 
دکتر سهراب پور با ذکر این نکته که بهترین اساتید حوزه در این دوره از اردوهای فرهنگی – آموزشی ماه خدا به تدریس خواهند پرداخت، تأکید کرد: نخبگان مهمان در این دوره از اردوها، فرصتی مناسب برای حداکثر توشه چینی از علم اساتید را دارا هستند.
 
وی با بیان اینکه نخبگان امیدهای آینده جامعه ایران هستند، ابراز داشت: شما مسئولیتی سنگین نسبت به این مردم و آب و خاک  بر دوش دارید و این دوره های آموزشی-فرهنگی شما را برای پذیرش این مسئولیت آماده می کند.
 
همچنین دکتر محسن شاهرضایی، مدیر دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، برنامه ماه خدا را یکی از برنامه های مهم در بنیاد ملی نخبگان دانست و اظهار کرد: علیرغم سختی های موجود، این دوره ها مورد استقبال نخبگان قرار گرفته است.
 
وی حضور مخاطبان و مدرسین برتر حوزه علمیه را در این اردو یکی از نقاط قوت این دوره از اردوهای فرهنگی-آموزشی ماه خدا عنوان کرد و گفت: دلیل این که این دوره ها، موفق می شوند به اهداف خود برسند، علاوه بر مخاطبان و مدرسین برتر، عشقی است که برگزار کنندگان دوره، نسبت به برنامه خود دارند.
 
دکتر شاهرضایی با درخواست از مهمانان این دروه از اردوهای فرهنگی – آموزشی ماه خدا جهت انجام فعالیت های هنری، بیان کرد: از مهمانان این دوره دعوت می کنم تا دل نوشته ها، دست نوشته ها، نقاشی، کاریکاتور و هر اثر هنری دیگر خود را با موضوع آزاد در اختیار مسئولان برگزاری اردو قرار دهند تا در مسابقه هنری این دوره از اردوهای فرهنگی- آموزشی ماه خدا شرکت داده شوند.
 
 
 
 

تاریخ انتشار : 1393/04/15
کد : 71129
تعداد بازدید: 524