تجهیز 10 پژوهشسرای دانش‌آموزی در کشور

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی از تجهیز 10 پژوهشسرای دانش‌آموزی در کشور خبر داد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی از تجهیز 10 پژوهشسرای دانش آموزی در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی در نخستین نشست کمیته دانش آموزی این ستاد اظهار کرد : موضوع تفاهم‌نامه تجهیز پژوهشسرای این ستاد با آموزش و پرورش منطقه 6 بررسی شده و با مسوولان آموزش و پروش منطقه 6 برای تجهیز پژوهشسرای سلول های بنیادی به تفاهم رسیده ایم و تجهیز 10 پژوهشسرا در کشور در دستور کار ستاد قرار گرفته است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت موضوع فعالیت در حوزه آموزش و پرورش این موضوع را از  اولویت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برشمرد و گفت: وظایف کمیته دانش آموزی برنامه ریزی و سیاست گذاری برای قشر دانش آموزان در حیطه سلول های بنیادی است. در حال حاضر نیز اخذ مشوق های سایر المپیادها برای المپیاد سلول های بنیادی به ویژه مشوق کنکور از مهمترین مواردی است که باید پیگیری شود تا بتوانیم با انجام این اقدامات نخستین مدرسه سلول‌های بنیادی را در کشور راه اندازی کنیم.

وی همچنین به بحث پیرامون تفاهم‌نامه تجهیز پژوهشسرای ستاد با آموزش و پرورش منطقه 6 پرداخت و افزود: با مسؤلان آموزش و پروش منطقه 6 برای تجهیز پژوهشسرای سلول های بنیادی به تفاهم دست یافتیم و تجهیز 10 پژوهشسرا در کشور در دستور کار ستاد قرار گرفته است.

در ادامه رامین حشمت مدیر آموزش، پژوهش و منابع انسانی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی در این نشست به بحث پیرامون اتوبوس سیار سلول های بنیادی برای ترویج و فرهنگسازی این حوزه از علم پرداخت و اظهار کرد: تجهیز 10 پژوهشسرا در کشور بر اساس قطب بندی در نظر گرفته شده است و علاوه بر تجهیز در زمینه محتوای آموزشی و آموزش مربیان این پژوهشسراها نیز برنامه هایی در دستور کار قرار گرفته است. در زمینه حمایت علمی پژوهشسراها نیز دانشگاه و مراکز تحقیقاتی این رسالت را به دوش خواهند گرفت.

وی افزود: برای راه اندازی مدرسه سلول های بنیادی سعی خواهیم کرد:  از همکاری مسولان آموزش و پرورش و مدارس غیر انتفاعی تهران استفاده شود.
حشمت همچنین از فعال بودن بخش کمیته دانش آموزی در جشنواره های آتی سلول های بنیادی خبر داد.

در ادامه پیمان کیهان ور مسئول المپیادهای ستاد سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری در نشست کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول های بنیادی به بحث پیرامون اولین المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پرداخت و خواستار تشکیل تیم علمی برای بازنگری کتابچه سلول‌های بنیادی و بازساختی شد.

وی همچنین پیشنهاد داد که برای احراز نخبگی پذیرفته شدگان سلول‌های بنیادی در سال های آتی با بنیاد ملی نخبگان رایزنی شود.

 

تاریخ انتشار : 1395/04/09
کد : 71100
تعداد بازدید: 328