بايد مپنا را به عنوان الگو معرفی کنیم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئيس بنياد ملي نخبگان در بازدید از گروه توليدي و صنعتي مپنا و در جمع مديرعامل، معاونين و رؤساي كارخانجات گروه صنعتي مپنا گفت:آماده ایم که مپنا را به عنوان الگو برای شرکت های دانش بنیان که تازه وارد عرصه فعالیت شده اند، معرفی کنیم.

به گزارش روابط عمومی بنياد ملي نخبگان ، دکتر ستاری با اشاره به اینکه گروه مپنا از نظر مالی بی نیاز است و معاونت علمی وفناوری مسئول حمایت مستقیم از مپنا نیست افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از مپنا و شرکت های دانش بنیان به طور جدی پیگیر تصویب قوانین مورد نیاز این شرکت هاست.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه شرکت مپنا از جمله شرکت هایی است که باید با هیات دولت یا یکی از کمیسیون ها کانال ارتباطی مستقیم داشته باشد اظهار داشت: مپنا می تواند موتور محرک بسیاری از شرکت های خصوصی فعال در زمینه دانش بنیان باشد.

نیاز به همت ملی است

دکتر سورنا ستاری با بیان اینکه مباحثی همچون CHP، نیروگاه های 25 مگاواتی کوچک، GDI، در سیستم انرژی کشورجزو مفاهیم جدید هستند، گرچه سالیان سال است که در دنیا در حال اجراست گفت: به دلیل تازه بودن این مفاهیم در کشور برای بدست آوردن نتایج ثمر بخش، نیاز به تلاش مضاعف و همت ملی است.

دبیر هيأت امناء صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه تصویب قوانین مورد نیاز شرکت های دانش بنیانی همچون مپنا نیاز به همدلی و همصدایی در دولت دارد ادامه داد: در دولت تدبیر و امید این همدلی وجود دارد.

به سوی دستیابی به فناوری های روز دنیا گام بر می داریم

رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه وضعیت راندمان انرژی در کشور تنها موجب ضرر دادن است و باید به این نتیجه برسیم ادامه روند قبلی در مسایل مربوط به انرژی بن بست و خیانت به کشور است افزود: توسعه نیروگاه های گازی و نیروگاه های متمرکز در کشور قطعا پروژه های ضررده هستند و باید تغيير مسير داد و به سوی تکنولوژی های نو و جدید و روز دنیا گام برداریم.

دکتر ستاری با تاکید براینکه شرکت مپنا در حوزه شکستن تحریم ها موفق بوده است اظهار داشت: برای ادامه پیدا کردن این حرکت دولت باید از شرکت هایی همچون مپنا حمایت کند و همچنین خیلی از امور به شرکت های کوچکتر واگذار شود تا آنها هم به نوعی بتوانند وارد عرصه تولید ثروتی شوند که مپنا در آن فعال است.

صرفه جویی سالانه 8 تا 10 میلیارد لیتر گازوئیل در کشور

مدیر عامل شرکت مپنا نیز با اشاره به تعداد بیشمار فرصت های موجود برای تولید ثروت در کشور گفت: هر شرکت یا بنگاه اقتصادیی که در پی تولید ثروت باشد باید بداند زمینه های فراوانی برای تولید ثروت در کشور وجود دارد که مپنا همواره در پی آنها گام برداشته است.

دکتر علی آبادی با تاکید بر اینکه تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی مهمترین فعالیت شرکت مپنا به شمار می آید افزورد: این اقدام با اهمیتی که در قانون بودجه نیز به آن تاکید شده باعث صرفه جویی سالانه 8 تا 10 میلیارد لیتر گازوئیل در کشور می شود.

خاطر نشان می شود؛ دکتر ستاری و هیات همراه از قسمت هایی از شرکت مپنا از جمله سالن ساخت و مونتاژ توربین صنعتی، سالن تست توربین، سالن ساخت و مونتاژ توربین های نیروگاهی بخار و گاز، سالن اور اسپید روتور توربین های بزرگ، کارخانه ریخته گری دقیق، کارگاه ماشین کاری، کارخانه پوشش و عملیات تکمیلی، کارخانه ماشین کاری، شرکت مواد کاران، شرکت مپنا ژنراتور، سالن ماشین کاری سنگین و همچنین کارخانه لکوموتیو از سالن ساخت فریم بوژی، سالن ساخت شاسی و بدنه، سالن رنگ بدنه، شاسی و سایر قطعات، سالن مونتاژ فرعی قطعات الکتریکی، سالن مونتاژ نهایی سالن تست کامل لکوموتیو بازدید کردند.

تاریخ انتشار : 1392/10/09
کد : 71093
تعداد بازدید: 513