اجتماع نخبگانی باید قابلیت نوآوری را در خود افزایش دهد

مراسم تودیع و معارفه رییس بنیاد نخبگان استان گلستان با حضور معاون توسعه مدیریت ‌و منابع بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه رییس بنیاد نخبگان استان گلستان با حضور معاون توسعه مدیریت ‌و منابع بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم تودیع و معارفه رییس بنیاد نخبگان استان گلستان با حضور معاون توسعه مدیریت ‌و منابع بنیاد ملی نخبگان و جمعی از مسؤلان اجرایی و چهره‌های علمی استان، در محل دانشگاه علوم کشاورزی ‌و منابع‌طبیعی گرگان برگزار شد.

در این مراسم، سید مهدی موسوی‌کوهپر؛ معاون توسعه مدیریت ‌و منابع بنیاد ملی نخبگان با اشاره به نقش ویژه نخبگان و مستعدان‌برتر در آینده کشور، گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب، مدیریت کشور باید به دست نخبگان باشد.

وی افزود: حضور نخبگان و سرآمدان جامعه در مدیریت تحولات کشور، زمینه‌ساز شتاب بیشتر در روند توسعه ملی است و سبب می‌شود کشور در بازه زمانی کمتری به اهداف تعیین‌شده برسد.

موسوی‌کوهپر با اشاره به لزوم تقویت عرق ملی در مستعدان‌برتر، اظهار داشت: روند هدایتی حوزه نخبگانی باید به‎گونه‌ای باشد که مستعدان‌برتر همواره خود را در قبال جامعه مسئول بدانند و تمام ظرفیت و قابلیت‌های خود را برای خدمت به کشور بکار ببندند. در این بین بنیاد ملی نخبگان نیز حمایت هدفمند از این افراد را وظیفه و رسالت خود می‌داند.

معاون توسعه مدیریت ‌و منابع بنیاد ملی نخبگان در ادامه بر ضرورت ثروت‌آفرینی از راه علم تأکید کرد و با اشاره به اهمیت تزریق اندیشه نخبگان‌ و مستعدان‌ به جامعه‌بومی، تصریح کرد: باید تلاش کرد ایده و توان اجتماع نخبگانی هر استان بر اساس نیازهای واقعی و قابلیت‌های ذاتی منطقه بکار گرفته شود.

در بخش دیگری از این مراسم، ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان گلستان تحقق اقتصاد مقاومتی را لازمه استقلال اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: اجتماع نخبگانی باید قابلیت نوآوری را در خود افزایش دهد.

وی نیروی‌انسانی را مهمترین و بزرگترین سرمایه کشور برشمرد و افزود: ایران به لحاظ منابع طبیعی و معادن زیرزمینی، سرزمینی غنی محسوب می‌شود اما آنچه برای پیشرفت کشور از هر عامل دیگری مهمتر است، تربیت نیروی‌انسانی متخصص و بکارگیری آن است.

خزاعیان تصریح کرد: فرد مستعدبرتر تنها زمانی «نخبه» خطاب می‌شود که بتواند در مسیر حرکتی کشور اثرگذاری مثبت و منحصربه فرد داشته باشد.

لازم به ذکر است، در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات دکتر علیرضا خواجه شاهکوهی، دکتر ابوالقاسم خزاعیان به عنوان رییس بنیاد نخبگان استان گلستان معرفی شد.

 

تاریخ انتشار : 1395/03/22
کد : 71081
تعداد بازدید: 358