نخستين جشنواره ایده چهارمحال‌وبختیاری «سبزکوه» برگزار می‌شود

نخستين جشنواره ايده چهارمحال‌وبختیاری «سبز کوه» با هدف تبلیغ و ترویج ایده‌پردازی در حوزه علوم نوپا و دانش‌بنیان برگزار می‌شود.

نخستين جشنواره ايده چهارمحال‌وبختیاری «سبز کوه» با هدف تبلیغ و ترویج ایده‌پردازی در حوزه علوم نوپا و دانش‌بنیان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ایده‌پردازی در حوزه علوم نوپا و دانش‌بنیان به عنوان نخستین گام برای تبدیل علم به ثروت، جلب و هدایت سرمایه‌گذاری است، بنابراین اگر این گام به‌درستی و متقن برداشته شود، طی‌کردن ادامه مسیر سهل‌تر خواهد شد. بنا بر همین ضرورت بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری در صدد است جشنواره ایده‌پردازی «سبز کوه» را با شعار هدایت، مهارت و حمایت در سالی که به‌نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است، برگزار کند.

حوزه‌های فني-مهندسي، فناوري اطلاعات و ارتباطات، كشاورزي و محيط‌زيست، علوم پايه، مديريت و برنامه‌ريزي، علوم انساني و مديريت شهري و حوزه پزشکی و بهداشت ازجمله زمینه‌های در نظر گرفته شده برای جشنواره «سبز کوه» است.

لازم به ذکر است، بنا بر ضرورت ایجاد تعامل و همکاری و همچنین بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود در استان، این جشنواره با همکاری مراکز علمی و پژوهشی استان چهارمحال‌وبختیاری، مراکز رشد واحدهای فناوری، پارک علم‌وفناوری استان، جهاد دانشگاهی، دانشگاه پیام‌نور، دانشگاه علمی‌کاربردی، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری، دانشکده فنی‌وحرفه‌ای و مراکز رشد دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و آزاد اسلامی برگزار خواهد شد.

شرکت در اين جشنواره براي عموم آزاد است و علاقمندان تا 10 آبان ماه 1395 فرصت دارند با مراجعه به وبگاه «جشنواره ایده سبزكوه» به نشاني http://www.sabzkoohchb.ir ايده‌هاي خود را در سامانه ثبت کنند.

برگزیدگان نهایی این جشنواره، علاوه بر برخورداری از جوایز نقدی، می‌توانند از تسهیلات مراکز علمی و پژوهشی استان در مسیر تبدیل ایده به عمل برخوردار می شوند.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/07/19
کد : 71075
تعداد بازدید: 335