ارتباط با دانشگاه، تنها راه حل چالش‌های صنعت است

صادقی با تاکید بر استفاده بهینه از ذهن پویای نخبگان، بر ضرورت گسترش ارتباط نخبگان و مستعدین‌برتر با صنعت تأکید کرد.

صادقی با تاکید بر استفاده بهینه از ذهن پویای نخبگان، بر ضرورت گسترش ارتباط نخبگان و مستعدین‌برتر با صنعت تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سید مهدی صادقی؛ استاندار قم، گفت: متخصصان و دانشمندان بسیار خوبی در کشور و خاصه استان قم حضور دارند که استفاده از پتانسیل آنان باید در اولویت برنامه‌ریزی‌های کلان کشور باشد.

وی افزود: نخبگان و متخصصان علمی تنها زمانی می‌توانند در جامعه خود اثرگذار باشند و به رشد و توسعه همه‌جانبه کشور کمک کنند که در جایگاه متناسب با توانایی‌های خود و البته با در اختیار داشتن امکانات لازم فعالیت کنند.

صادقی با اشاره به لزوم توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت، ادامه داد: اگر مباحث علمی و نظری دانشگاه به مقوله‌های کاربردی و مورد بحث صنعت گره بخورد بسیاری از نیازهای کشور در دانشگاه مرتفع خواهد شد.

استاندار قم تصریح کرد: مدیریت کلان صنعت باید بداند تنها راه رفع نقایص موجود در این حوزه ارتباط با دانشگاه است. اگر این ارتباط توسعه یابد علاوه بر رشد صنعت در بازه زمانی کوتاهی ثروت بسیاری از راه کاربردی کردن علم، تولید خواهد شد. البته نباید این همکاری یک‌طرفه باشد، صنعت نیز باید امکانات لازم را در اختیار دانشگاهیان قرار دهد.

وی ادامه داد: از سویی متخصص دانشگاهی نیز نباید توانایی‌های مدیر باتجربه صنعت را به علت تحصیلات خود نادیده بگیرد. باید دانست این دو عنصر مکمل یکدیگرند و توسعه استان در گرو همکاری و تعامل آنان است.

استاندار قم در پایان خاطرنشان کرد: استانداری آمادگی هرگونه همکاری با نهادهای مرتبط با حوزه علم، فناوری و نخبگان بخصوص بنیاد نخبگان استان را در جهت پیشبرد اهداف توسعه‌پایدار دارد.

تاریخ انتشار : 1394/05/12
کد : 71060
تعداد بازدید: 369