110 برگزیده در نخستین جشنواره دانش‌آموزی دریا معرفی می‌شوند

هفتمین جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره دانش‌آموزی دریا به منظور بررسی برنامه‌های پیشنهادی و نهایی‌سازی آن برگزار شد.

با نزدیک شدن به مراسم پایانی جشنواره دانش آموزی دریا دبیرخانه این جشنواره جلسه ای را به منظور نهایی کردن برنامه‌های پیش بینی شده با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نمایندگان سازمان‌های فعال در حوزه دریا برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی بنیاد ملی نخبگان، هفتمین جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره دانش آموزی دریا به همت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی به منظور بررسی برنامه‌های پیشنهادی و نهایی سازی آن دایر شد و در این نشست صاحب‌نظران آخرین پیشنهادات خود را برای افزایش کیفیت هر چه بهتر این جشنواره ارائه دادند.

درطی این نشست محمد سعید سیف دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در نحوه برگزاری این جشنواره گفت: در مراسم اختتامیه در نظر داریم از برگزیدگان آثار و شرکت کنندگان در مسابقات خانوادگی آشنایی با دریا و شرکت کنندگان مسابقات شناورهای کنترل از راه دور تقدیر به عمل آید.

سیف تعداد برگزیدگان را 110 نفر اعلام کرد و افزود: در بخش‌های مختلفی از جمله نقاشی، عکاسی، شعر، مقاله و پژوهش، کاریکاتور، داستان نویسی و در نهایت وبلاگ نویسی تا کنون مجموعا 110 نفر جزء برگزیدگان جشنواره معرفی شده‌اند. در بخش مسابقات شناورهای کنترل از راه دور از 30 تیم شرکت کننده که در دریاچه موزه دفاع مقدس به رقابت می‌پردازند از شش تیم تقدیر خواهد شد.

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی برگزاری کارگاههای آموزشی و سخنرانی علمی در حوزه صنایع دریایی را از دیگر اقدامات مهم در برگزاری این جشنواره اعلام کرد و گفت: برگزاری کارگاه‌ها و سخنرانی علمی در حوزه صنایع دریایی از دیگر اقدامات در دست است که در بحث کارگاهی و سخنرانی به صورت تخصصی کار خواهد شد و در این خصوص سازمان‌هایی همچون سازمان شیلات، موسسه علوم تحقیقات شیلاتی کشور، شرکت نفت و گاز پارس، نیروی دریایی ارتش، شرکت ملی نفتکش ایران و... رسما اعلام همکاری کرده‌اند. علاوه بر این در همین بخش شرکت کنندگان برتر آثار خود را در این نمایشگاه و کارگاه‌های آموزشی به معرض نمایش خواهند گذاشت.

جریان سازی در روند برگزاری جشنواره از ملزومات کار است

در بخش دیگری از نشست شورای سیاست گذاری جشنواره دانش آموزی دریا مجتبی صدیق زاده یکی از اعضای سازمان دانش آموزی از دیگر سخنرانان این نشست بود که جریان سازی را از اهداف برگزاری جشنواره دانش آموزی دریا دانست و افزود: دید فرهنگی از ملزومات برگزاری جشنواره دانش آموزی دریاست چرا که ما نیز در روند برگزاری جشنواره دانش آموزی دریا به دنبال ترویج اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در اقشار دانش آموزی بودیم.

وی در ادامه با پیشنهاد تقدیر از کلیه شرکت کنندگان جشنواره اعلام کرد:به منظور تقویت انگیزه در میان دانش آموزان بهتر است به کلیه شرکت کنندگان اعم از برگزیدگان و غیر تقدیر به عمل آید، و با ایجاد علاقه‌مندی در میان دانش آموزان خلاقیت و ایده پردازی را در میان آنها پرورش دهیم.

پژوهش محوری با رویکرد خلاقیت در دانش آموزان

محمدعلی دشتی پور مدیر پژوهش سراهای دانش آموزی شهر تهران و مسئول برگزاری مسابقات دانش آموزی در جشنواره دریا طی سخنانی در این نشست بیان کرد: پژوهش محوری از اهم اهداف در نظر گرفته در برگزاری مسابقات در جشنواره دانش آموزی دریا است و با رویکرد ایجاد خلاقیت و انگیزه در میان آینده سازان کشور می‌توانیم آنها را علاقه‌مند به آموزش و در نهایت ایده پرور کنیم و با ارائه مباحث فنی آنها را به چالش کشانیم.

وی معتقد است توانستیم با انسجام در برنامه ریزی چیزی در حدود بیش از چهار هزار طرح در رشته‌های مختلف دریافت کنیم و همچنین در قسمت شناورها چیزی در حدود 60 تیم علاقه‌مند به شرکت در مسابقات بودند که متاسفانه به دلیل محدودیت در زمان تنها با 31 تیم مسابقه برگزار خواهد شد.
نخستین جشنواره دانش آموزی دریا، 21 و 22 مهرماه سال جاری، به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار می شود.

 

تاریخ انتشار : 1394/07/14
کد : 71043
تعداد بازدید: 281