طرح‌های فناورانه ایران با دیگر کشورها در حوزه هوافضا را حمایت می‌کنیم

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، گفت: هر طرح فناورانه و مشترک با کشورهای خارجی در حوزه‌های دانش‌بنیان در حوزه صنایع هوایی و هوانوردی در صورت انتقال فناوری به کشور مورد حمایت معاونت علمی و فناوری قرار می گیرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، گفت: هر طرح فناورانه و مشترک با کشورهای خارجی در حوزه‌های دانش‌بنیان در حوزه صنایع هوایی و هوانوردی در صورت انتقال فناوری به کشور مورد حمایت معاونت علمی و فناوری قرار می گیرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران، بیان کرد: هر طرح فناوری و مشترک با کشورهای خارجی در حوزه های دانش بنیان در حوزه صنایع هوایی و هوانوردی حمایت می شود و افزایش مشارکت بخشی خصوصی مهمترین رویکرد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

وی افزود: باید سهم فناوری های هوایی در حوزه های پهپاد، تشخیص، شناسایی و هواشناسی و پایش محیط زیست در زندگی مردم افزایش یابد و در سه سال گذشته شاهد اتفاق های خوبی در این بخش بودیم.

به گفته ستاری، در 20 سال گذشته از توسعه فناوری های هوا و فضا در حوزه civil  (تجاری و غیرنظامی) در کشور غافل بوده ایم اما توسعه صنایع هوایی و هوانوردی از رویکردهای مهم دولت یازدهم محسوب می شود .

رییس بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: با حمایت از بخش خصوصی و شرکتهای دانش بنیان به دنبال گسترش کمی و کیفی این بخش هستیم.
ستاری با بیان اینکه نمایشگاه صنایع هوایی و هوانوردی ایران به ظرفیت خوبی برای ارائه توانمندی های کشورمان در این بخش تبدیل شده است، اظهار کرد: در نمایشگاه امسال نیز کشور روسیه نقش پر رنگی دارد و برخی اقدامات و ارتباطات مشترک و کمیسیون فنی با روسیه موجب توسعه این فناوری می شود.

در ادامه این مراسم، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به همراه سردار سرتیپ حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، علی اصغر مونسان، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر منوچهر منطقی، رییس مرکز ملی فضایی و متولیان حوزه هوایی و هوانوردی از بخش های مختلف این نمایشگاه بازدید و از چهار نوع بالگرد تجاری، محیط بانی، آموزشی و توریستی ساخت داخل رونمایی کردند.
همچنین، رونمایی از پهپادهای تجاری، در سه کلاس وزنی کوچک، متوسط و بالگردی از جمله برنامه های ویژه دومین روز و رونمایی از سیمولاتور تولید داخل در سومین روز از برگزاری این دوره از نمایشگاه انجام می‌شود.

مراسم افتتاح هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی و هوانوردی ایران صبح چهارشنبه با حضور سردار سرتیپ حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، علی اصغر مونسان، مدیر عامل سازمان منطقه ازاد کیش، منوچهر منطقی، رییس مرکز ملی فضایی، معاونان وزارت راه و شهرسازی، سفرای روسیه و سنگال، روسای شرکت های هواپیمایی، امام جمعه کیش، دبیر اجرایی و جمعی از فعالان عرصه صنایع هوایی برگزار شد.

این نمایشگاه از امروز تا 29 آبان ماه پذیرای بازدید کنندگان و علاقه مندان به صنعت هوافضا است .

 

تاریخ انتشار : 1395/08/26
کد : 71035
تعداد بازدید: 415