حمایت ویژه از فعالیت‌های علمی و پژوهشی رویان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان از مسوولان پژوهشگاه رویان خواست تا محصولات دانش بنیان خود را به مرحله تجاری سازی برسانند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مسوولان پژوهشگاه رویان خواست تا محصولات دانش بنیان خود را به مرحله تجاری سازی برسانند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم اعطای جوایز برندگان پانزدهمین جشنواره بین المللی تحقیقاتی رویان اظهار کرد: این پژوهشگاه باید در بحث تجاری سازی نیز تلاش کند تا بتواند محصولات دانش بنیان خود را به مرحله تجاری سازی برساند.

وی با بیان اینکه پژوهشگاه رویان پتانسیل برند شدن در حوزه پزشکی کشور را دارد، افزود: در این راستا نه تنها رویان بلکه سایر نهادهای دانش بنیان نیز باید محصولات خود را به حوزه تجاری سازی سوق دهند تا مردم بتوانند از دستاوردهای علمی بهره بیشتری ببرند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اظهار امیدواری از بارآوری و شکوفایی علم سلول های بنیادی در کشور و برگزاری کنگره بین المللی سلول های بنیادی گفت: امید است برگزاری این نوع همایش ها به رشد و توسعه روز افزون علم سلول های بنیادی در داخل کشور کمک کرده و تاثیر گذار باشد.
وی با اشاره به اهمیت موسسه رویان در سیستم پژوهشی و فناوری کشور بیان کرد: این موسسه پژوهشی و دانش بنیان، در نزد رییس جمهوری محترم و نیز در معاونت علمی و فناوری مورد توجه است و ما از کلیه فعالیت های علمی و پژوهشی رویان حمایت می کنیم.

دکتر ستاری در ادامه گفت: حمایت و پشتیبانی ما همیشه همراه پژوهشگاه رویان خواهد بود و ما امیدواریم تا جایزه مرحوم دکتر سعید کاظمی آشتیانی رییس سابق موسسه رویان نیز احیا و سال های پی در پی این مراسم این جایزه اعطا شود.


براساس این گزارش، پانزدهمین جشنواره بین المللی تحقیقاتی رویان با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاه، دکتر حمید گورابی رئیس پژوهشگاه رویان و با ارائه آثار و پژوهش هایی از دانشمندان 37 کشور جهان از جمله ایران، آمریکا، چین، ایتالیا، ژاپن، هند و انگلستان امروز در سالن همایش های رازی برگزار شد.

در بخش برگزیدگان این جشنواره که با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همراه بود، جوایزی به خانم پروفسور سوفیه روسو از فرانسه در بخش گروه ژنتیک و آندرولوژی، خانم پروفسور کریستین هنس از هلند در بخش اخلاق پزشکی، خانم پروفسور انه بغون ون اوغکوغن از فرانسه در بخش سلول درمانی، دکتر سیده نفیسه حسنی و دکتر روح الله فتحی از ایران در بخش طرح برگزیده ایرانی، اعطا شد.

 

تاریخ انتشار : 1393/06/12
کد : 71024
تعداد بازدید: 476