حمایت از ایجاد پل ارتباطی و همکاری میان کارآفرینان ایرانی در سراسر جهان

پرویز کرمی از برگزاری بزرگ‌ترین گردهمایی کارآفرینان ایرانی داخل و خارج کشور با عنوان «کنفرانس بریج (iBridges)»، در زمینه کارآفرینی عرصه دانش بنیان خبر داد.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان از برگزاری بزرگ‌ترین گردهمایی کارآفرینان ایرانی داخل و خارج کشور با عنوان «کنفرانس بریج (iBridges)»، در زمینه کارآفرینی عرصه دانش بنیان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، پرویز کرمی؛ مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان درباره کنفرانس ایران بریج (iBridges)، گفت: این جشنواره دوره قبل در دانشگاه برکلی کالیفرنیا ایالات متحده آمریکا و در شکل NGO کارآفرینان ایرانی برگزار و با استقبال خوب کارآفرینان ایرانی مقیم خارج کشور مواجه شد.

وی درباره زمان برگزاری گردهمایی سال 2015 این گروه گفت: شهر برلین آلمان که به عنوان پایتخت استارتاپ‎های اروپا شناخته می‌شود، از 14 تا 16 خردادماه سال 1394 (4 تا 6 ماه ژوئن 2015) میزبان این رویداد خواهد بود. همچنین برنامه بازدید از طیف وسیعی از صنایع دانش بنیان آلمان در کنار کنفرانس پیش بینی شده است.

«کنفرانس بریج (iBridges)» سبب تقویت بنیه علمی و اعتماد به نفس کار آفرینان ایرانی می‌شود

کرمی همچنین عنوان کرد: پیش بینی ما از برگزاری این کنفرانس، حضور بیش از 2000 نفر کارآفرین برتر ایرانی داخل و خارج کشور است که از این میان، 500 کارآفرین مقیم اروپا، 1000 کارآفرین مقیم آمریکا و 500 کارآفرین داخل کشور در آن گرد هم خواهند آمد و این رویداد در حقیقت، پلی خواهد بود تا تجربیات و توانمندی‌های ایرانیان کارآفرین جهان را به نقطه نگاه یکدیگر برساند و با تقویت بنیه علمی و اعتماد به نفس کار آفرینان مقیم ایران زمینه ساز جهش در رشد شرکت‌های دانش بنیان در کشور شود.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان ادامه  داد: این موضوع در زمانی که در آمدهای نفتی کشور افت شدیدی را تجربه می‌کند و احتمالا هم این افت در چند سال آینده با شتاب بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد اهمیتی دو چندان برای کشور می یابد. رشد کار آفرینی دانش بنیان در کشور علاوه بر تقویت بنیه‌های علمی و اقتصادی کشور که تاثیر خود را در کلیه ارکان و صنایع کشور می گذارد باعث کاهش رشد فرار مغزها و حتی بازگشت آنها به کشور می‌شود. با مدیریت صحیح و توجه لازم به این حوزه و با توجه به پتانسیل های بسیار موجود می‌توان انتظار رشد اقتصادی و رفاه بسیار قابل توجه‌ای را داشت.

ایجاد ارتباط موثر میان کارآفرینان ایرانی داخل و خارج کشور

وی درباره اهداف برگزاری «ایران بریج 2015» ابراز کرد: از آنجا که کارآفرینان، افرادی هستند که باید به دانش روز مجهز شوند و از سوی دیگر، کارآفرینی در حوزه دانش بنیان روز به روز در حال تغییر و تحول است بنابراین، هدف اصلی برگزاری این کنفرانس، علاوه بر ارزش نهادن به خلاقیت و نوآوری؛ شناسایی و تقدیر از صاحبان ایده و کسب و کارهای نو در میان کارآفرینان موفق ایرانی است. در این کنفرانس، زمینه هم افزایی، بالابردن ظرفیت توانمندی و ایجاد ارتباط موثر بین کارآفرینان ایرانی داخل و خارج کشور فراهم خواهد شد و شرایط مناسبی در راستای همکاری و تبادل ایده و دانش روز بین آنان به وجود خواهد آمد.

جشنواره «کارآفرینی پل»؛ زمینه‌ای برای آشنایی با اکوسیستم کارآفرینی فعال دنیا

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان ایران در همین راستا، از برگزاری رویدادی با عنوان «جشنواره کارآفرینی پل» در داخل کشور توسط انجمن بین‌المللی مدیران ایرانی (i-aim.org) خبر داد و گفت: برای آنکه صاحبان ایده و کسب و کارهای نو زمینه‌ای برای آشنایی با اکوسیستم کارآفرینی فعال دنیا پیش رو داشته باشند و بتوانند به درستی در این فضا معرفی شوند، این جشنواره با حمایت تقریبا تمامی شرکت‌های مطرح دانش بنیان بخش خصوصی، اشخاص شاخص این حوزه، سازمان‌ها و نهادهای مربوطه، و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در داخل کشور برگزار خواهد شد. بر همین اساس کارآفرینان جوانی که می‌خواهند در کنفرانس بریج حضور داشته باشند، تا آخر بهمن‌ماه سال جاری می‌توانند ایده‌های خود را در قالب فیلم‌های یک دقیقه ای به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

تسهیلات حضور در کنفرانس «ایران بریج» برلین برای برگزیدگان جشنواره «کارآفرینی پل»

کرمی زمان داوری آثار ارسال شده به جشنواره «کارآفرینی پل» را اسفندماه سال جاری اعلام کرد و افزود: برگزیدگان این جشنواره تسهیلات حضور در کنفرانس ایران بریج برلین را از سوی شرکت‌ها و سازمان‎های حامی کنفرانس دریافت خواهند کرد. همچنین به بیش از 100 کار آفرین هزینه کامل مسافرت و حضور در این کنفرانس پرداخت خواهد شد و برای تسهیل ویزا ایشان نیز اقدام می‌شود.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان، مخاطبین اصلی این جشنواره را کارآفرینان، صاحبان ایده، نخبگان و دانشجویان دانست و اظهار کرد: گروه‌های مختلف این جشنواره به بخش های IT & ICT، طراحی و تولید، پزشکی و بایو تکنولوژی، کشاورزی و محیط زیست، متالورژی و نانوتکنولوژی، هنر، مدیریت و ... تقسیم شده است.

وی، درباره ملاک های داوری طرح‌های ارسال شده بیان کرد: این ملاک ها براساس داشتن یک موضوع جدید و خلاقانه که می‌تواند در حد ایده و یا در مراحل اولیه اجرا (start-up) باشد، ارائه مناسب و حرفه ای و همچنین رعایت اصول ارائه، زمان بندی و بیان مناسب به زبان انگلیسی تعیین شده است.

بر اساس این گزارش، آخرین مهلت ثبت نام و ارسال طرح‌ها و ایده‌ها 30 بهمن ماه 1393 است و نتایج آن، 10 اسفند ماه 1393 اعلام می شود. علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های 88628951، 88628349،88627947 تماس بگیرند یا به وب‌سایت i-aim.org/ibridge مراجعه کنند.

 

تاریخ انتشار : 1393/10/28
کد : 70951
تعداد بازدید: 379