تصویب شيوه‌نامه بهره‎مندی دانش‌آموختگان برترِ فنّاور از تسهیلات خدمت نظام وظیفۀ تخصصی

پرویز کرمی از تصویب شيوه‌نامه «بهره‎مندی دانش‌آموختگان برترِ فنّاور از تسهیلات خدمت نظام وظیفۀ تخصصی» خبر داد.

پرویز کرمی از تصویب شيوه‌نامه «بهره‎مندی دانش‌آموختگان برترِ فنّاور از تسهیلات خدمت نظام وظیفۀ تخصصی» خبر داد.

پرویز کرمی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به تصویب «شيوه‌نامه بهره‎مندی دانش‌آموختگان برترِ فنّاور از تسهیلات خدمت نظام وظیفۀ تخصصی» گفت: این شیوه‌نامه مشتمل بر یک مقدمه، هفت مادّه و شانزده تبصره، با هدف پشتیبانی از فعالیت‌های نوآورانۀ دانش‎آموختگان برترِ دانشگاهی و نیز حمایت از نهادهای فنّاورانه، دانش‌آموختگان برترِ فنّاور، به تصویب رئیس بنیاد ملّی نخبگان رسیده و طبق شرایط مندرج در آن مشمولان می توانند از تسهیلات خدمت نظام وظیفۀ تخصصی بهره‌مند شوند.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه با اشاره به شرایط مشمولانِ استفاده از این تسهیلات بیان کرد: چنانچه دانش‌آموختۀ دانشگاهی در هريك از مقاطع كارشناسي، كارشناسي‌ارشد يا دكتري تخصصي در یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به فعالیت مشغول باشد، براساس مفاد شیوه‌نامه، می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، درباره فرآیند اعطای تسهیلات به مشمولان گفت: شرکت دانش‌بنیان بر اساس سهمیۀ تخصیص‌یافته از سوی امور شرکت‌ها و مطابق شرایط شیوه‌نامه، افراد متقاضی را به امور شركت‌ها معرفی و فرد متقاضی، اطلاعات خود را در سامانه ثریا (سامانۀ اطلاعاتی بنياد به نشانی  http://soraya.bmn.ir ) بارگذاری می‌کند. پس از راستي‌آزماييِ اطلاعات و ارزيابي و محاسبه امتيازِ متقاضيان، برگزیدگان نهایی به ستاد کلّ نیروهای مسلّح معرفی می‌شوند.

‌پرویز کرمی ادامه داد: مشمولان با معرفي بنياد ملی نخبگان، دوره خدمت نظام‌وظيفه خود را، مشتمل‌بر «دوره آموزش نظامي» و «اجراي طرحي پژوهشي، فنّاورانه، فرهنگي يا مشابه‌آن»، طي و كارت پايان خدمت دريافت مي‌كنند و موضوع و مكان اجراي طرح‌ها بر اساس تشخيص ستادكلّ نيروهاي مسلح تعيين مي‌شود.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان در پایان تاکید کرد: زمان دوره خدمت نظام‌وظيفه تخصصي حداقل برابر با نيمي از دوره رسمي نظام‌وظيفه ساير مشمولان هم‌تراز است كه براساس مدت زمان اجراي طرح تعيين مي‌شود و پرداخت حقوق دوره نظام‌وظيفه تخصصي، مطابق مقررات ستادكلّ نيروهاي مسلح صورت مي‌پذيرد.

 

تاریخ انتشار : 1394/11/25
کد : 70944
تعداد بازدید: 464