70 مدرسه و پژوهشسرای کشور میزبان سفیران مغز و شناخت می‌شوند

طرح سفیران مغز و شناخت عنوان برنامه‌ای است که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در 70 مدرسه و پژوهش‌سرای کشور برگزار می‌شود.

طرح سفیران مغز و شناخت عنوان برنامه‌ای است که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در 70 مدرسه و پژوهش‌سرای کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سینا توکلی دبیر کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناروی های شناختی معاونت علمی درباره برگزاری طرح سفیران مغز و شناخت که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی برگزار می شود، اظهار کرد: این برنامه با همکاری وزارت آموزش و پرورش و ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی در مدارس و پژوهش سراهای تهران و شهرستان ها اجرا می شود.

توکلی ادامه داد: بر این اساس دانشجویان نخبه رشته های پزشکی، روانشناسی و فنی و مهندسی به مدارس و پژوهش سراهای تهران و شهرستان ها می روند و در حوزه علوم و فناوری های شناختی و کارکردهای مغز به دانش آموزان آموزش میدهند. همچنين اینفوگرافی و روزنامه دیواری مرتبط با حوزه علوم شناختی نيز در مدارس و پژوهش سرا ها نصب خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه دانش آموزی در همین راستا بیان کرد: در طرح سفیران مغز و شناخت علاوه بر آشنایی دانش آموزان با حوزه علوم شناختی این افراد با مسابقه ملی دانش مغز که با همکاری کمیته دانش آموزی ستاد و انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می شود، آشنا می شوند. مرحله نخست این مسابقات آذر ماه سال جاری و مرحله نهایی فروردین 96 برگزار می شود.

توکلی با اعلام اینکه باشگاه مغز و شناخت نیز تا پایان مهر ماه راه اندازی می شود و آشنایی دانش آموزان با این باشگاه از دیگر برنامه های این طرح است ابراز کرد: ٧٠ پژوهش سرا و مدرسه در  تهران، کرج، اهواز، کردستان، کاشان، اصفهان ،يزد، رشت، كرمان، بیرجند و مشهد میزبان این برنامه هستند.

 

تاریخ انتشار : 1395/08/02
کد : 70934
تعداد بازدید: 345