بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی برگزار شد

بیست و هشتمین دوره جشنواره جوان خوارزمی با حضورمعاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

بیست و هشتمین دوره جشنواره جوان خوارزمی با حضورمعاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی صبح سه‌شنبه؛ 12 اسفندماه با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، جمع دیگری از مسئولان و صاحبان طرح‌ها، در سالن اجلاس سران برگزار شد.


در این برنامه از میان 594 طرح ارسال شده به جشنواره از 17 طرح برگزیده شامل ۱۰ برگزیده داخلی و هفت طرح برگزیده خارجی تقدیر شد.

این جشنواره در ۱۶ گروه علمی با حضور گروه‌های برق کامپیوتر، گروه تخصصی مکانیک، گروه تخصصی فناوری شیمیایی، گروه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی، گروه تخصصی علوم پایه، عمران، زیست فناوری، محیط زیست و علوم پایه پزشکی،‌ گروه صنایع و مدیریت فناوری،‌ گروه تخصصی معماری و هنر، گروه تخصصی علوم پزشکی، گروه تخصصی مواد، متالورژی و انرژي‌های نو، گروه تخصصی هوافضا، گروه تخصصی فناوری نانو، گروه فناوری اطلاعات و گروه طرح‌های برگزیده موفق برگزار شد.

در این مراسم لوح تقدیر و تندیس، جوایز مادی و معنوی به صاحبان طرح‌های برگزیده اعطا شد. همچنین برای بهره‌مندی از امکانات ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر، این افراد به سازمان سنجش و آموزش کشور معرفی می‌شوند تا طبق آیین‌نامه مربوطه از تسهیلات برخوردار شوند.
براساس این گزارش، صاحبان طرح‌های برگزیده برای برخورداری از تسهیلات، به بنیاد ملی نخبگان معرفی خواهند شد.

در بخش دیگری از این مراسم، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به همراه وزیر علوم از نمایشگاه طرح های برگزیده جشنواره خوارزمی که شامل 47 طرح برگزیده بود، بازدید کرد.

گزارش تصویری مرتبط

تاریخ انتشار : 1393/12/12
کد : 70904
تعداد بازدید: 367