ثبت‌نام دور دوم مدرسه تابستانی کسب و کار آغاز شد

ثبت‌نام دور دوم مدرسه تابستانی کسب‌وکار دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد و تا 10 مردادماه ادامه خواهد داشت. دوره تابستانی این مدرسه از 24 مردادماه 94 با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

ثبت‌نام دور دوم مدرسه تابستانی کسب‌وکار دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد و تا 10 مردادماه ادامه خواهد داشت. دوره تابستانی این مدرسه از 24 مردادماه 94 با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، به نظر می‌رسد در روند سریع تحولات دنیای کنونی و گذر شتابان از جامعه صنعتی به جامعه اطلاعاتی و مواجهه اقتصادهای ملی با اقتصاد جهانی، دستیابی به رفاه مالی و اجتماعی، به جز از طریق توسعه مهارت‌هایی نظیر کارآفرینی و زنده کردن روح نوآوری، خلاقیت، مخاطره‌پذیری، اعتماد به نفس، عکس‌العمل مثبت نسبت به مشکلات و موانع، تمایل به مسئولیت‌پذیری، توانایی ایجاد ارتباطات و قابلیت ارائه تأثیرگذار، امکان‌پذیر نیست.

«مدرسه کسب‌وکار دانشگاه صنعتی شریف» با حمایت مالی ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان جوان را به سمت‌وسویی ترغیب کند تا با خلق ایده‌های نو، ارتقای مهارت‌های ارتباطی و کسب توانمندی‌های مالی و اقتصادی، قدم در راه و تحولی عمیق گذاشته و آینده‌ای متفاوت برای خود و کشور را رقم بزنند.

برگزارکنندگان این رویداد امیدوارند در این مدرسه و در «باشگاه کارآفرینان جوان دانشگاه صنعتی شریف»، افرادی تربیت شوند که بتوانند در آینده، به‌سمت تبدیل شدن به موفق‌ترین کارآفرینان و دارندگان کسب‌وکارهای نوآور و خلاق شتاب بگیرند.

دوره دوم مدرسه حدود 250 ساعت آموزشی است که در دو فاز تابستانی و فاز سال تحصیلی تا پایان سال 1394 اجرا می‌شود.

فاز تابستانی شامل یک دوره 13 روزه با محوریت مباحث خلاقیت و نوآوری، تفکر عمیق، کار تیمی، ارتباط مؤثر و برنامه‌ریزی شخصی، رهبری و تأثیرگذاری، فضای کسب و کار الکترونیک، مدل‌های کسب و کار، مذاکره و مباحث مالی و حسابداری تا نیمه‌ی تابستان، ادامه خواهد یافت.

فاز سال تحصیلی متشکل از قریب 10 رویداد است که هر چند هفته یک بار به صورت کارگاه‌های آموزشی، گردهمایی، بازی‌های تیمی و خلاقیت، شبیه‌سازی کسب و کار، بازدیدها و برنامه‌هایی از این قبیل برای اعضای مدرسه و باشگاه تدارک دیده می‌شود، تا ضمن آموزش مطالب مکمل، ارتباطات ایجاد شده در فاز تابستانی مستحکم گردد و ایده‌های فردی به مرور تکمیل و پخته شوند.

این دوره برای سه گروه سنی دانش‌آموزان دختر و پسر 13-10، دانش‌آموزان دختر و پسر 16-14 و کلیه دانش‌جویان دختر و پسر برگزار می‌شود.

دانشگاه صنعتی شریف امیدوار است الگوی مدرسه تابستانی کسب و کار شریف بتواند در سطح کشور و توسط اساتید و مربیان ارزشمند این حوزه تکمیل شده و گسترش یابد و تربیت بزرگان آینده، با توجه به چشم‌انداز نیازهای اجتماعی و اقتصادی 20 سال بعد کشور و با تأکید بر فضای الکترونیک، دیجیتال و برنامه‌های کاربردی که احتمالاً جهان پیرامون ما را با رنسانسی بزرگ‌تر مواجه خواهد نمود، مقدور و میسر گردد. تربیت جوانانی که نقش بسیار پررنگ و مؤثر در ترسیم آینده بازی خواهند کرد.

شروع این دوره از 24 مردادماه خواهد بود و ثبت‌نام فقط تا 10 مرداد امکان‌پذیر است. علاقه‌مندان می‌توانند برای آشنایی بیشتر و ثبت‌نام اینترنتی، به سایت مدرسه با آدرس Sharifsummerschool.ir مراجعه کنند. همچنین شماره تلفن 02166165490 از ساعت 8 صبح تا 6 بعد ازظهر پاسخگوی سؤالات خواهد بود.

 

تاریخ انتشار : 1394/05/06
کد : 70897
تعداد بازدید: 321