شنبه 27 دی 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

جشنواره منطقه اي اختراعات خلیج فارس پايان يافت

جشنواره منطقه اي اختراعات خلیج فارس كه به ميزباني بنياد نخبگان استان بوشهر با حضور بیش از 160 نفر از مخترعان و نوآوران استان های بوشهر، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان برگزار شد،پايان يافت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملي نخبگان ، دكتر سید حسن حسینی عصر پنج شنبه در آیین اختتامیه جشنواره منطقه اي اختراعات خلیج فارس با قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره گفت: مسئولان برگزارکننده همت کنند و نتایج این جشنواره را در کمتر از یک هفته اعلام کنند.

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان بیان كرد: هدف از برگزاری این جشنواره‌ها این است که اختراعات باید به محصول تبدیل شوند و هدف را گم نکنیم و بتوانیم ایده‌ها را به محصول تبدیل کنیم.

دكتر حسینی اضافه کرد: داوران در این جشنواره‌ها باید ایده‌هایی را که قابلیت تجاری شدن و تبدیل به محصول شدن را دارند شناسایی کنند.

وی ابراز كرد: اختراعات نخبگان باید نیاز کشور را برطرف کنند و نو و علمی باشند و البته لازم به ذکر نیست مخترعان سطح علمی بالایی داشته باشند.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان يادآور شد: تسهیلات باید هدفمند باشند و اختراعات نباید فقط به منظور دریافت تسهیلات باشند و باید در زمینه تجاری شدن تمام تلاش خود را انجام کنند.

دكتر علی مرادی، رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویر احمد نیز در حاشیه این جشنواره گفت: جشنواره منطقه خلیج فارس محلی برای بروز خلاقیت و ایده و مسابقه‌ای برای ایده‌های نو در حوزه ابتکارات و اختراعات است.

وی افزود: این جشنواره می‌تواند در افق نهایی خود تولید ثروت را داشته باشد و مقوله اصلی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی که تولید ثروت از علم است را به منصه ظهور برساند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد: جشنواره‌های مختلف برای حمایت از نخبگان در سراسر کشور برگزار می‌شود که جشنواره خلیج فارس هم یکی از آن‌هاست.

دكتر محمدعلی فیروزی، رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان نیز گفت: این جشنواره‌ها فرصت مناسبی است تا مخترعین دور هم جمع شوند و آثار و ابتکارات و اختراعات یکدیگر را ببینند و الهام بگیرند.

وی افزود: برای سایر افرادی هم که به دیدن این محصولات می‌آیند و می‌بینند افرادی هم سن و سال انها اختراع دارند تشویق می‌شوند و انگیزه‌ای برای کار و تلاش بیشتر در آن‌ها ایجاد می‌شود و مردم هم با دیدن این اختراعات وقتی می‌بینند با امکانات کم حوانان کارهای بزرگی انجام می‌دهند امیدوار می‌شوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان بیان كرد: برگزاری این جشنواره‌ها به صورت منطقه‌ای این فرصت را در اختیار مراکز استان‌ها قرار می‌دهد تا از این موهبت استفاده کنند و امکانات تنها به مرکز اختصاص پیدا نکند.

تاریخ انتشار : 1392/09/28
کد : 70889
تعداد بازدید: 397

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601