جشنواره منطقه اي اختراعات خلیج فارس پايان يافت

جشنواره منطقه اي اختراعات خلیج فارس كه به ميزباني بنياد نخبگان استان بوشهر با حضور بیش از 160 نفر از مخترعان و نوآوران استان های بوشهر، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد و هرمزگان برگزار شد،پايان يافت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملي نخبگان ، دكتر سید حسن حسینی عصر پنج شنبه در آیین اختتامیه جشنواره منطقه اي اختراعات خلیج فارس با قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره گفت: مسئولان برگزارکننده همت کنند و نتایج این جشنواره را در کمتر از یک هفته اعلام کنند.

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان بیان كرد: هدف از برگزاری این جشنواره‌ها این است که اختراعات باید به محصول تبدیل شوند و هدف را گم نکنیم و بتوانیم ایده‌ها را به محصول تبدیل کنیم.

دكتر حسینی اضافه کرد: داوران در این جشنواره‌ها باید ایده‌هایی را که قابلیت تجاری شدن و تبدیل به محصول شدن را دارند شناسایی کنند.

وی ابراز كرد: اختراعات نخبگان باید نیاز کشور را برطرف کنند و نو و علمی باشند و البته لازم به ذکر نیست مخترعان سطح علمی بالایی داشته باشند.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان يادآور شد: تسهیلات باید هدفمند باشند و اختراعات نباید فقط به منظور دریافت تسهیلات باشند و باید در زمینه تجاری شدن تمام تلاش خود را انجام کنند.

دكتر علی مرادی، رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویر احمد نیز در حاشیه این جشنواره گفت: جشنواره منطقه خلیج فارس محلی برای بروز خلاقیت و ایده و مسابقه‌ای برای ایده‌های نو در حوزه ابتکارات و اختراعات است.

وی افزود: این جشنواره می‌تواند در افق نهایی خود تولید ثروت را داشته باشد و مقوله اصلی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی که تولید ثروت از علم است را به منصه ظهور برساند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد: جشنواره‌های مختلف برای حمایت از نخبگان در سراسر کشور برگزار می‌شود که جشنواره خلیج فارس هم یکی از آن‌هاست.

دكتر محمدعلی فیروزی، رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان نیز گفت: این جشنواره‌ها فرصت مناسبی است تا مخترعین دور هم جمع شوند و آثار و ابتکارات و اختراعات یکدیگر را ببینند و الهام بگیرند.

وی افزود: برای سایر افرادی هم که به دیدن این محصولات می‌آیند و می‌بینند افرادی هم سن و سال انها اختراع دارند تشویق می‌شوند و انگیزه‌ای برای کار و تلاش بیشتر در آن‌ها ایجاد می‌شود و مردم هم با دیدن این اختراعات وقتی می‌بینند با امکانات کم حوانان کارهای بزرگی انجام می‌دهند امیدوار می‌شوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان بیان كرد: برگزاری این جشنواره‌ها به صورت منطقه‌ای این فرصت را در اختیار مراکز استان‌ها قرار می‌دهد تا از این موهبت استفاده کنند و امکانات تنها به مرکز اختصاص پیدا نکند.

تاریخ انتشار : 1392/09/28
کد : 70889
تعداد بازدید: 502