کارآفرینی خلاقانه مهمترین شاخص فرد نخبه است

در نشست مسئولان بنیاد نخبگان استان خوزستان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان تفاهم نامه همکاری در راستای ایجاد بستر مناسب برای تاثیرگذاری نخبگان و استعدادهای‌برتر در پویایی اقتصاد خوزستان به امضا رسید.

در نشست مسئولان بنیاد نخبگان استان خوزستان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان، تفاهم‌نامه همکاری در راستای ایجاد بستر مناسب برای تاثیرگذاری نخبگان و استعدادهای‌برتر در پویایی اقتصاد خوزستان به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر علیرضا زراسوندی، در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه بنیاد نخبگان استان خوزستان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در گذشته نخبه به فردی اطلاق می‌شد که در کنکور و یا المپیادهای علمی رتبه بالایی کسب می‌کرد اما در تعریف جدید، فعالیت‌های کارآفرینی، خلاقانه و تاثیرگذاری مهمترین شاخص‌های فرد و یا گروه نخبه است.

رئیس بنیاد نخبگان خوزستان تصریح‌کرد: براساس تعریف و شاخص جدید نخبه، در حال حاضر 12 جامعه نخبه در 3 سطح وجود دارد که اعتقاد داریم با توجه به پتانسیل‌های بالای استان می‌توان این تعدا را ارتقاء داد.

زراسوندی با بیان این‌که امضای تفاهم‌نامه همکاری با اداره‌کل تعاون، راهی برای پایش نخبگانِ کارآفرین است، گفت: این تفاهم‌نامه اولین تفاهم‌نامه در سال 94 است که هدف از انعقاد آن اصلاح و گسترش فرهنگ کارآفرینی و در گام بعد تشکیل کارگروه است.

رئیس بنیاد نخبگان خوزستان گفت: جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی رویش، در آذرماه سال جاری در خوزستان برگزار می‌شود که این مهم فرصتی برای شناسایی نخبگان و استعدادهای‌برتر استان است.

هوشمند صفایی؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان نیز با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر نقش مهم نخبگان در اقتصاد، از اعلام آمادگی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان برای هرگونه همکاری با بنیاد نخبگان استان و فراهم کردن بستر مناسب برای تاثیرگذاری نخبگان و استعدادهای‌برتر در پویایی اقتصاد خوزستان خبر داد.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد نخبگان استان، گفت: هدف ما از انعقاد این تفاهم‌نامه استفاده از ظرفیت نخبگان در حوزه کار و تعاون و حمایت از آنان است که امیدواریم با اجرایی شدن آن و همچنین با استفاده از ظرفیت کارشناسی این افراد، گامی در جهت ایجاد اشتغال در استان برداشته شود.

صفائی رویکرد فرهنگی در مسئله اشتغال نخبگان در استان را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: حضور حداکثری نخبگان در فعالیت‌های اقتصادی و کارآفرینی بسیار مهم است به همین دلیل در برنامه‌ریزی‌ها باید نگاه مشارکتی و تعاونی لحاظ شود. 

وی در پایان گفت: این تفاهم‌نامه سرآغاز حرکت اداره‌کل تعاون در مسیر اهداف تعیین شده در حوزه نخبگانی و آغاز فعالیت‌های فرهنگی در حوزه کار و کارآفرینی در استان است.

 

 

تاریخ انتشار : 1394/01/19
کد : 70867
تعداد بازدید: 352