تولیدات دانش‌بنیان، ستون و رکن اصلی اقتصاد مقاومتی هستند

گودرزی با اشاره به اهمیتِ رونقِ بخش دانش‌بنیان، گفت: همه کشور باید خود را در قبال حمایت از تولیدات بومی دانش‌بنیان مسؤول بدانند.

گودرزی با اشاره به اهمیتِ رونقِ بخش دانش‌بنیان، گفت: همه کشور باید خود را در قبال حمایت از تولیدات بومی دانش‌بنیان مسؤول بدانند.

اقدام و عمل؛ دولت-ملت؛ امیدوار و استوار

عباس گودرزی؛ عضو کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم مقاوم‌سازی کشور در همه عرصه‌ها، گفت: برای حفظ استقلال در دنیای امروز، کشور نباید از هیچ منظری ضعف داشته باشد. 

وی با اشاره به اهمیت مسائل اقتصادی و نقش آن در جایگاه بین‌المللی کشور، افزود: ضعف‌های موجود در بدنه اقتصادی کشور، دشمنان را برای تحریم اقتصادی ایران ترغیب کرد.

گودرزی ادامه داد: اقتصاد یکی از ارکان استقلال هر کشوری است که به نوعی پاشنه‌آشیل هر جامعه‌ای محسوب می‌شود. با توجه به تنش‌ها و شرایط سیاسی موجود در همه جهان و تأثیرات مستقیم آن بر اقتصاد جهانی، هر کشوری برای پیشرفت و توسعه باید به سمت مقاوم‌سازی ساختار و بدنه اقتصادی خود حرکت کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی مقام‌معظم‌رهبری، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی اقتصاد. هرگونه سستی در این اولویت مهم، کشور را با آسیب‌های جدی در آینده مواجه می‌کند. باید دانست اقتصاد مقاومتی یک اصل کلی برای حرکت کشور است و به شرایط تحریم و یا پساتحریم وابسته نیست.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس تأکید بر ظرفیت‌های داخلی را مهمترین رویکرد اقتصاد مقاومتی برشمرد و اضافه کرد: ستون و رکن اقتصاد مقاومتی کشور، رشد بخش تولیدی داخل به‌ویژه تولیدات دانش‌بنیان است. به عبارت دیگر همه کشور باید خود را در قبال حمایت از تولیدات بومی مسؤول بدانند.

گودرزی ادامه داد: باید از اندراج و وابستگی اقتصاد کشور به تنش‌های سیاست‌های بین‌الملل جلوگیری کرد. هرچه بر توان و قابلیت داخلی و ذاتی جامعه بومی تکیه شود، به همان اندازه پیشرفت و توسعه‌پایدار در دسترس‌تر خواهد بود.

وی نیروی‌انسانی متخصص و کاربلد را مهمترین و بزرگترین سرمایه کشور دانست و گفت: هر زمان که بستر برای حضور فعال اجتماع نخبگانی و دانشگاهی فراهم شده است، کشور شاهد دستاوردهای بسیار خوبی بوده است. بهترین نمونه برای این ادعا دوران تحریم بود که علی‌رغم تمام سنگ‌اندازی‌ها متخصصان و محققان کشور توانستند به دستاوردهای چشمگیری برسند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان با تأکید بر لزوم همکاری و تعامل همه‌نهادها و دستگاه‌ها در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان، خاطرنشان کرد: معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گرچه در ظاهر متولی حوزه دانش‌بنیان است اما باید دانست تحقق اهداف این سیاست کلی به تعامل همهه  مسؤولان و دستگاه‌ها ازجمله قوای سه‌گانه، حوزه علمیه، دانشگاه نیازمند است. در این بین مردم به عنوان بدنه اصلی جامعه، نقش بسزایی دارند.

اقدام و عمل؛ دولت-ملت؛ امیدوار و استوار

تاریخ انتشار : 1395/06/09
کد : 70811
تعداد بازدید: 320