پنج شنبه 1 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

بانك اطلاعاتي محصولات فناورانه صادراتي كشور راه‌اندازی می‌شود

معاونت علمي و فناوري رياست جمهوری در راستای حمايت از توانمند‌سازي شركت‌هاي دانش‌بنيان در حوزه صادرات، طرح شناسايي توانمندي‌هاي فناورانه صادراتي را عملياتي مي‌كند.

معاونت علمي و فناوري رياست جمهوری در راستای حمايت از توانمند‌سازي شركت‌هاي دانش‌بنيان در حوزه صادرات، طرح شناسايي توانمندي‌هاي فناورانه صادراتي را عملياتي مي‌كند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، در راستای حمايت از توانمند‌سازي شركت‌هاي دانش‌بنيان در حوزه صادرات محصولات دانش ‌بنیان، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوری در نظر دارد طرح شناسايي توانمندي‌هاي فناورانه صادراتي را از طریق جمع‌آوري اطلاعات محصولات شركت‌هاي دانش‌بنيان و فناور كشور در تمامي حوزه‌هاي فناوري و ارزيابي و پايش اين اطلاعات، اجرا و بانك اطلاعاتي قابل استنادی را در راستاي معرفی توانمندي‌هاي فناورانه صادراتي ایجاد کند.

بنا به اين گزارش اين بانك اطلاعاتي، جامع و ملي خواهد بود و در قالب يك پورتال پويا، جهت معرفی ظرفیت‌های کشور و بازاريابي بين‌المللي محصولات فناورانه بصورت رسمي در دسترس مخاطبين داخلي و خارجي قرار خواهد گرفت.

اين پورتال قابليت ارائه اطلاعات به چهار زبان، دسته‌بندي و جستجو بر اساس حوزه فناوري و زيرحوزه‌هاي اصلي، نمايش عكس و فیلم، اطلاعات فني محصولات و كاربردهاي آن، گزارش‌گيري و چاپ اطلاعات به زبان دلخواه را خواهد داشت.

«بانك اطلاعاتي جامع محصولات فناورانه صادراتي كشور» به عنوان مرجعي براي شناسايي محصولات صادراتي دانش‌‌بنیان كشور، مورد استفاده نهادهاي سياست‌گذار و برنامه‌ريز كشور است و در اختيار كليه نمايندگي‌هاي ايران در خارج از كشور و شركت‌هاي مديريت صادرات منتخب، جهت بازاريابي در كشورهاي هدف صادرات قرار خواهد گرفت.

بر همين اساس معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري از كليه شركت‌هاي دانش‌بنيان و فناور كشور دعوت بعمل مي‌آورد تا با مراجعه به آدرس www.hitechexport.ir اطلاعات محصولات شركت را كه سابقه صادراتي يا ظرفيت صادراتي مناسبی دارند، در سامانه ثبت کنند.

 

 

تاریخ انتشار : 1394/08/13
کد : 70791
تعداد بازدید: 321

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601