موسسه پزشکی ترمیمی و سل تراپی در بیمارستان شریعتی افتتاح شد

موسسه پزشکی ترمیمی و سل تراپی توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، عصر امروز در بیمارستان شریعتی تهران افتتاح شد.

موسسه پزشکی ترمیمی و سل تراپی، توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، عصر امروز در بیمارستان شریعتی تهران افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، سورنا ستاری، معاون علم و فناوری رییس جمهوری، در جریان بازدید از بخش های مختلف بیمارستان شریعتی تهران، مجهز کردن مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه های بزرگ را یکی از ملزومات توسعه فناوری خاصه در علوم پزشکی دانست و اظهار کرد: معاونت علمی آمادگی دارد با تمام نهادها و دستگاه های مربوط در راستای رفع نیازهای آزمایشگاهی تعامل و همکاری داشته باشد و بخشی از نیازهای جامعه را از طریق ظرفیت های دستگاه های دیگر تامین کند.

وی با اشاره به پیشرفت های علمی فناوری کشور در حوزه پزشکی گفت: با اقداماتی که در سالهای اخیر انجام شد دستاوردهای کم نظیری در رشته های مختلف پزشکی حاصل شده است که نویدبخش آینده روشن در کشور است.

رییس هیئت امنای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، با تاکید بر نقش نیروی متخصص و خبره در حوزه پزشکی بیان کرد: به لحاظ نیروی انسانی، پژوهشگران و محققان برجسته بسیاری در علوم پزشکی کشور حضور دارند، که این مهم نشان از عملکرد مثبت جامعه علمی در تربیت نیروهای متخصص است، اما امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی نیز باید متناسب با نیروهای انسانی متخصص توسعه و ارتقاء پیدا کند.

رییس بنیاد ملی نخبگان به پتانسیل بالای حوزه پزشکی در عرصه تجاری سازی اشاره و تصریح کرد: مقالات و دستاوردهای بسیاری توسط پژوهشگران و اساتید حوزه پزشکی حاصل شده است، که می¬توان با دید اقتصادی بخش زیادی از آنها را تجاری کرد.

ارتقاء دانش توسعه فناوری و زمینه سازی برای تبدیل ایده به محصول

ستاری با بیان اینکه که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بحث توسعه عمرانی هیچ ورودی نخواهد داشت، تصریح کرد: رسالت این معاونت ارتقاء دانش توسعه فناوری و زمینه¬سازی برای تبدیل ایده و طرح متخصصان به خروجی عینی و محصول است. بنابراین در این حوزه از هرگونه تسهیل و حمایتی فرو گذار نخواهیم بود.

در حاشیه این دیدار دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور از تعدادی از بیماران سرطان خونی نیز عیادت کرد.

افتتاح موسسه پزشکی ترمیمی و سل تراپی

بر اساس این گزارش، ستاری ضمن بازدید از مرکز تحقیقات گوارش و کبد، مرکز تحقیقات هماتولوژی آنکولوژی و پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، موسسه پزشکی ترمیمی و سل تراپی بیمارستان شریعتی را افتتاح کرد.

رضا ملک زاده رییس مرکز تحقیقات گوارش و کبد علوم پزشکی تهران، اردشیر قوام زاده رییس مرکز تحقیقات هماتولوژی آنکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین باقر لاریجانی رییس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و جمعی از مسوولان در این بازدید، ستاری را همراهی می کردند.

 

تاریخ انتشار : 1394/09/03
کد : 70785
تعداد بازدید: 442