نخبگان «بیمه تکمیلی سلامت » و «بیمه بازنشستگی دوره تحصیلی» مي شوند

بر اساس تفاهم نامه مشترك بين بنياد ملي نخبگان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نخبگان و استعدادهاي برتر تحت پوشش بنياد ملي نخبگان «بیمه تکمیلی سلامت نخبگان» و «بیمه بازنشستگی دوره تحصیلی» مي شوند.

دكتر سورنا ستاري در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي بنياد ملي نخبگان ، در تشريح جزئيات اين دو خدمت جديد بنياد براي نخبگان و استعدادهاي برتر گفت:‌ این بیمه مربوط به برگزيدگان نخبه و استعداد برتر تحت حمايت بنیاد ملی نخبگان است که در آن بیمه تکمیلی کاملی به‌صورت رایگان در نظر گرفته شده است.

دكتر ستاري تصريح كرد: بیمه تکمیلی سلامت شامل بيمه پايه و تكميلي(خدمات بيمارستاني و كلينيك و پاراكلينيكي ...) به شرط پويايي و احراز ساير شرايط مصرح در قوانين و آيين نامه هاي بنياد و با معرفي بنياد از اردیبهشت ماه سال‌جاری با همكاري سازمان بيمه سلامت به نخبگان و استعدادهاي برتر اعطا مي شود.

وي افزود: شيوه نامه و نحوه ثبت نام افراد مشمول اين بيمه بزودي اطلاع رساني خواهد شد.

وي افزود: بیمه بازنشستگی دوره تحصيلي با هدف جذب و نگهداشت نخبگان و استعدادهاي برتر داخل و خارج از كشور و به شرط احراز پويايي اجرا مي شود و بر اساس شیوه نامه اي كه توسط بنياد ملي نخبگان تهيه شده و به تصويب هيات وزيران خواهد رسيد، دوره تحصيلي دانشگاهي با اعمال ضرايبي به عنوان سابقه بیمه برای نخبگان محاسبه خواهد شد.

رئيس بنياد ملي نخبگان خاطرنشان كرد: فارغ التحصيلي و اشتغال به كار تمام وقت نخبگان و استعدادهاي برتر از ديگر شروط استفاده از اين خدمت جديد بنياد ملي نخبگان محسوب مي شود.

تاریخ انتشار : 1393/01/23
کد : 70768
تعداد بازدید: 963