آغاز ثبت نام سومين دوره اعطاي بورس تحصيلي شهيد احدي بنياد ملي نخبگان

معاون فرهنگي و امور فرهنگي بنياد ملي نخبگان از آغاز ثبت نام سومين دوره اعطاي بورس دكتري شهيد احدي بنياد ملي نخبگان خبرداد.

به گزارش روابط عمومي بنياد ملي نخبگان، دكتر سيد حسن حسيني با بيان اين مطلب گفت: بنياد ملي نخبگان سالانه تعدادي از واجدين شرايط كه بالاترين امتياز را از ميان دانشجويان و يا فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه ها و مراكز آموزشي سراسر كشور كه داراي افتخارات مورد تاييد بنياد ملي نخبگان هستند، بدون آزمون جهت تحصيل در مقطع دكتري تخصصي به دانشگاه ها و مراكز آموزشي داخل كشور معرفي مي كند.

وي درباره حداقل شرايط كسب اين بورس تحصيلي گفت: دارا بودن افتخار مورد تاييد بنياد ملي نخبگان، فراغت از تحصيل مقطع كارشناسي ارشد حداكثر تا پايان شهريورماه سال 1393 و سن كمتر از 30سال تمام (متولدين 31/06/1363 به بعد) از جمله اين شرايط محسوب مي شود.

دكتر حسيني با تاكيد بر اينكه با توجه به محدوديت ظرفيت، تعدادي از متقاضيان مشمول كه بيشترين امتيازات آموزشي و پژوهشي را كسب كنند، جهت حضور در اين دوره انتخاب مي شوند، خاطرنشان كرد: بنابراين پس از انتخاب نهايي جهت         بهره مندي از اين تسهيلات، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تنها بر اساس اولويت انتخابي اقدام به جايابي مي كند و امكان معرفي به ساير مراكز مقدور نيست. از اين رو متقاضيان با توجه به سطح آموزشي و پژوهشي خود، جهت افزايش امكان پذيرش، در انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر دقت كنند.

وي افزود: هزينه هاي شهريه تحصيل در دوره دكتري دانشجوياني كه مشمول بورس شهيد احدي مي شوند از سوي بنياد ملي نخبگان پرداخت خواهد شد.

به گفته دكتر حسيني ارائه درخواست در سال جاري صرفا از طريق سامانه ثريا و تا پايان دي ماه مقدور بوده و به هيچ درخواستي از ساير طرق و يا در خارج از زمانبندي مقرر ترتيب اثر داده نخواهد شد.

معاون فرهنگي و امور نخبگان بنياد ملي نخبگان در پايان يادآور شد: در اولين دوره اعطاي بورس دكتري شهيد احدي در سال 91 بيش از 100 نفر و در دومين دوره در سال جاري هم 110 نفر جهت حضور در اين دروه از سوي بنياد ملي نخبگان به دانشگاه ها معرفي شدند.

گفتني است، علاقمندان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام به وبگاه بنياد ملي نخبگان به آدرس www.bmn.ir مراجعه كنند.

تاریخ انتشار : 1392/09/30
کد : 70755
تعداد بازدید: 846