نخبگان توانایی‌های خود را در راستای تحقق اهداف مقدس جامعه به کار گیرند

دکتر آذین با اشاره به برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی نخبگان با موضوع «مسئولیت اجتماعی نخبگان»، در استان بوشهر گفت: نخبگی یک مزیت و مسؤلیت الهی است و نخبگان باید توانایی‌های خود را در راستای تحقق اهداف مقدس جامعه خود به کار گیرند.

دکتر آذین با اشاره به برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی نخبگان با موضوع «مسئولیت اجتماعی نخبگان»، در استان بوشهر گفت: نخبگی یک مزیت و مسؤلیت الهی است و نخبگان باید توانایی‌های خود را در راستای تحقق اهداف مقدس جامعه خود به کار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: با تغییر رویکردی که از ابتدای سال 93 در عملکرد و فعالیت های بنیاد ملی نخبگان صورت گرفته است، بنیادهای نخبگان استانی به عنوان مرکز ثقل تجمیع فعالیت‌های سیاستگذاری علم و فناوری در استان فعالیت می‌کند.

وی افزود: در رویکرد جدید، فعالیت‌ها در شورای علمی بنیاد طرح‌ریزی و اجرایی می‌شود و با توجه به حضور نمایندگانی از مراکز علمی، فناوری و مدیریتی استان در این شورا و هم‌افزایی صورت گرفته بین مراکز مدیریتی و دانشگاهی، اقدامات خوبی در حوزه کلان مدیریت علمی استان رخ داده است.

آذین به اقدامات انجام شده در معاونت علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور اشاره کرد و گفت: 13 ستاد توسعه علم و فناوری در معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری تعریف شده است که بنیادهای نخبگان استانی در پیگیری برنامه‌های این ستادها در استان همکاری دارند.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از سوی /ستادهای توسعه فناوری و نوآوری در استان بوشهر گفت: این ستادها در طی سال‌های اخیر از دانشگاه خلیج فارس، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، پارک علم و فناوری خلیج فارس، پژوهشکده میگوی کشور و تعدادی از شرکت‌های دانش‌‎بنیان استان حمایت‌های خوبی انجام داده است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه فعالیت‌های ترویجی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در راستای رسیدن به افق‌های توسعه علم و فناوری در استان برگزار می‌شود، افزود: در قالب طرح سفرهای هدفمند نخبگان غیرمقیم به ایران، به دنبال حضور نخبگان بوشهری خارج از کشور در استان هستیم و در همین راستا اولین کارگاه آموزشی با حضور یکی از کارشناسان بوشهری شرکت نفتی استات اویل نروژ در استان برگزار شد.

آذین در پایان با اشاره به برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی نخبگان با موضوع «مسئولیت اجتماعی نخبگان»، گفت: نخبگی یک مزیت و مسؤلیت الهی است و نخبگان باید توانایی‌های خود را در راستای اهداف مقدس جامعه خود بکار گیرند.

 

 

تاریخ انتشار : 1393/12/23
کد : 70743
تعداد بازدید: 429