«مسأله‌شناسی» اولین گام در برخورداری از تفکر نخبگانی است

خادمی با بیان اینکه تزریق اندیشه و ایده نخبگانی به بدنه هر سیستمی زمینه‌ساز پویایی و بهبود کیفیت فعالیت‌ها است،«مسأله‌شناسی» را اولین گام در برخورداری از تفکر نخبگانی دانست.

خادمی با بیان اینکه تزریق اندیشه و ایده نخبگانی به بدنه هر سیستمی زمینه‌ساز پویایی و بهبود کیفیت فعالیت‌ها است،«مسأله‌شناسی» را اولین گام در برخورداری از تفکر نخبگانی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ موسی خادمی؛ استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد در نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، مشورت با نخبگان و سرآمدان بومی را یکی از رموز موفقیت سیستم اجرایی استان عنوان کرد و گفت: تزریق اندیشه و ایده نخبگانی به بدنه هر سیستمی زمینه‌ساز پویایی و بهبود کیفیت فعالیت‌ها است.

وی «مسأله‌شناسی» را اولین گام در برخورداری از تفکر نخبگانی دانست و افزود: اقدام بنیاد نخبگان استان در این حوزه قابل تقدیر است. این اقدام علاوه بر تمرکز ظرفیت‌ها، سبب پرهیز از موازی‌کاری و هدررفت انرژی می‌شود. البته در این بین شورای علمی بنیاد نخبگان استان می‌تواند با بررسی‌های کارشناسانه نقش بسزایی در هم‌گرایی این پتانسیل داشته باشد.

استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد در پایان با اشاره به لزوم تعامل همه دستگاه‌ها و نهادهای بومی با بنیاد نخبگان استان، از آمادگی استانداری برای حمایت و پشتیبانی از طرح‌های شورای علمی خبر داد.

در بخش دیگری از این نشست، یوسف نیک‌روز؛ رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد به تشریح وظایف و رسالت‌های این نهاد پرداخت و خاطرنشان کرد: امید است با توجه به جایگاه و رسالت بنیاد نخبگان استان، این نهاد بتواند به عنوان اتاق فکر استان عمل کند.

وی با اشاره به دیدار نخبگان و مستعدان‌برتر با رهبر معظم انقلاب، افزود: برخورداری از فکر و ایده نخبگانی در بسیاری موارد حلال مسائل بومی و حتی کشور است به همین دلیل حضور مستمر و مستقیم اجتماعات نخبگانی در بطن جامعه از ضروریات امروز جامعه است. بروز و تجلی اهداف اقتصاد مقاومتی نیز یکی از این موارد است.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد به موضوع تشکیل شورای علمی بنیاد نخبگان استان اشاره و تصریح کرد: در این شورا تلاش می‌شود در گام اول با «مسأله‌شناسی» نیازهای بومی اولویت‌بندی شوند و سپس با توجه امکانات و ظرفیت‌های موجود، راه حلی نخبگانی برای برون‌رفت از آنها اندیشیده شود.

نیک‌روز با بیان اینکه بنیاد نخبگان استان این ظرفیت را دارد که بر اساس نیازها و با توجه به داشته‌های بومی سند توسعه استان را تدوین کند، ادامه داد: برای ارائه برنامه‌ای پایه‌ای، مفید و اثرگذار، تمامی مسائل پیشرور باید بر پایه آینده‌پژوهی دیده شوند و هر طرح و ایده‌ای از این فیلتر عبور کند.

وی در پایان ضمن اشاره به اهم برنامه‌های بنیاد نخبگان استان، از برگزاری اردوهای جهادی با مشارکت بسیج دانشجویی کهگیلویه‌وبویراحمد خبر داد.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1394/08/04
کد : 70734
تعداد بازدید: 366