دکتر ستاری با مراجع عظام تقليد و علمای قم دیدار کرد

معاون علمي و فناوري رئيس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، صبح پنج‌شنبه 10 اردیبهشت‌ماه با سفر به استان قم ضمن زیارت حرم حضرت معصومه(س) با مراجع عظام تقليد و علما ديدار و گفت‌وگو كرد.

معاون علمي و فناوري رئيس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، صبح پنج‌شنبه 10 اردیبهشت‌ماه با سفر به استان قم ضمن زیارت حرم حضرت معصومه(س) با مراجع عظام تقليد و علما ديدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاري ابتدا با حضور در موسسه آل البيت(ع) با حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستاني؛ نماينده حضرت آيت‌الله العظمی سيستاني ديدار و گفت‌وگو كرد و سپس به ديدار آيت‌الله حسيني بوشهري؛ مدير حوزه‌ علميه قم رفت و در خصوص مسائل نخبگان حوزوي و همکاری‌های مشترک در حوزه علوم و فناوری‌های نوین به بحث تبادل نظر پرداخت.

دکتر ستاری همچنین با حضرت آيت‌الله العظمی صافي‌گلپايگاني، حضرت آيت‌الله العظمی وحيد خراساني، حضرت آيت‌الله العظمی موسوي‌اردبيلي، حضرت آيت‌الله العظمی جوادی آملی، حضرت آیت الله العظمی سبحانی و حضرت آیت الله علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید دیدار و گفت وگو کرد.

معاون علمي و فناوري رئيس جمهوری روز پنجشنبه و در ادامه این سفر با آیت الله اعرافی رییس جامعه المصطفی و هیئت رییسه این جامعه دیدار و گفت‌وگو کرد.

لزوم گسترش تجاري‌سازي علوم انساني

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این ديدارها تحقق و گسترش اقتصاد دانش بنيان را از جمله مهمترین اهداف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست و گفت: وابستگی کشور به نفت، عدم استفاده مناسب از هوش و دانش جوانان و در نهایت مشکلات سيستم آموزش عالي در حوزه پژوهش را در پی داشته است.

وی با اشاره به لزوم تجاری‌سازی علم و خصوصا علوم انسانی، گفت: دنيا امروزه به سمت بهره‌گیری بیشتر از علوم نوین و علوم شناختی و ایجاد ارتباط بين مغز و ماشين حرکت می‌کند و اين يعني بهره‌گيري از ظرفیت علوم انساني، از این رو ما نیز بايد بكوشيم تا تجاري‌سازي علوم انساني را گسترش دهيم و تحقق این امر مستلزم بهره‌گيري از نظرات علما و بزرگان و به ویژه حوزه علمیه مقدس قم است.

ستاری با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته مشترک و برگزاری جلسات هم‌اندیشی در راستای تحقق اهداف مورد نظر، همكاري ميان حوزه و بنياد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری را ضروری و ارزشمند دانست و این اقدام را از جمله راهكارهاي اثر بخش در جهت حل مشکلات برشمرد.

وی همچنین در این دیدارها ابراز کرد: ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ریاست محترم حوزه علمیه قم و جامعه المصطفی تفاهم کرده‌ایم تا با تشکیل یک کمیته مشترک، زمینه تدوین تفاهم نامه ای میان این دو نهاد و معاونت علمی با هدف تجاری سازی علوم انسانی را فراهم کنیم.

براساس این گزارش، پایان بخش سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به شهر مقدس قم، زیارت مسجد جمکران بود.

شایسته یادآوری است، آیات عظام تقلید در این دیدارها، ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهید سرلشگر منصور ستاری فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرزند ایشان دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری را مورد تفقد قرار دادند.

بر اساس این گزارش، محمود شیخ زین‌الدین؛ معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری، علی وطنی؛ معاون توسعه فناوری، پرویز کرمی؛ مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و امیرحسین کاظمی؛ مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و مدیرکل حوزه ریاست، در این سفر، ستاری را همراهی می کردند.

گزارش تصویری مرتبط

تاریخ انتشار : 1394/02/11
کد : 70727
تعداد بازدید: 549