تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و سازمان بورس و اوراق بهادار امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان بورس و اوراق بهادار توسط ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و فطانت، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار رسید.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان بورس و اوراق بهادار توسط ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و فطانت، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، تفاهم نامه همکاری مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان بورس و اوراق بهادار با هدف به کارگیری ظرفیت های بازار سرمایه در جهت رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش بنیان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به امضا رسید.

موضوعات مطرح شده در این تفاهم نامه شامل همکاری برای ترویج سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان از طریق آشنایی سرمایه گذاران بخش خصوصی با این حوزه و آموزش مفاهیم، اصطلاحات و نحوه فعالیت در بازار سرمایه به فعالان حوزه دانش بنیان، همکاری در جهت تسهیل فرآیند ورود و تشویق شرکت های دانش بنیان به حضور و استفاده از ابزارها و نهادهای تامین مالی بازار سرمایه و همکاری برای راه اندازی و تقویت صندوق سرمایه گذاری جسورانه می شود.

"ترویج، آشنایی و آموزش" مهم ترین تعهدات طرفین تفاهم نامه عنوان شده است و در این تفاهم نامه تاکید شده است که این امر با تشکیل شورای آموزش با حضور نمایندگان طرفین تفاهم نامه انجام گیرد.

در این تفاهم نامه ابزارها و نهادهای تامین مالی بازار سرمایه نیز مدنظر قرار گرفته که معاونت علمی در این زمینه متعهد به تشکیل " شورای ابزارها و نهادها

"با حضور نمایندگان طرفین تفاهم نامه شده تا این شورا نسبت به بررسی، بکارگیری و ارائه پیشنهاد ایجاد ابزارها و نهادهای جدید تامین مالی متناسب با حوزه دانش بنیان اقدام کند و سازمان بورس و اوراق بهادار نیز نسبت به ایجاد یک نماد مربوط به حوزه دانش بنیان در تابلو معاملات و سایت سازمان و همچنین به تشکیل  "واحد ویژه پذیرش شرکت های دانش بنیان " متعهد شده است.

براساس این گزارش در این تفاهم نامه تاکید شده است که سازمان بورس و اوراق بهادار از طریق عدم الزام حسابرسی توسط حسابرسان معتمد سازمان در سالهای قبل از پذیرش و اولویت رویکرد آینده نگری به رویکرد گذشته نگری شرایط ویژه ای برای پذیرش شرکت های دانش بنیان در نظر گیرد و معاونت علمی از طریق تدوین آیین نامه تشویقی برای هدایت شرکت های دانش بنیان به تامین مالی از بازار سرمایه اقدام کند.

همچنین نسبت به بازنگری در آیین نامه و دستورالعمل های قبلی برای منوط کردن ارائه بعضی از خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان به حضور در بازار و

تدوین آیین نامه ارائه تسهیلات به شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه اقدام کند.
مدت این تفاهم نامه از تاریخ 12 تیرماه به مدت سه سال تعیین شده است.

 

تاریخ انتشار : 1395/04/14
کد : 70714
تعداد بازدید: 363