اعلام نتایج بخش داوری جشنواره رویش تهران-البرز ظرف 20 روز آینده

دکتر یوسفی‌فر گفت: 7 کمیته داوری متشکل از 30 داور در 13 رشته در جشنواره رویش تهران-البرز حضور داشتند و در مجموع 400 نفرساعت داوری در این جشنواره انجام شد که نتایج آن ظرف 20 روز آینده اعلام خواهد شد.

دکتر یوسفی‌فر گفت: 7 کمیته داوری متشکل از 30 داور در 13 رشته در جشنواره رویش تهران-البرز حضور داشتند و در مجموع 400 نفرساعت داوری در این جشنواره انجام شد که نتایج آن ظرف 20 روز آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر شهرام یوسفی‌فر؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران در مراسم اختتامیه جشنواره اختراعات تهران-البرز با اشاره به اینکه این جشنواره فرصت مناسبی برای آشنایی و تبادل نظر بین مسؤلان مختلف و مخترعین و صاحبان ایده‌های برتر استان بود، گفت: در جریان این جشنواره شرکت کنندگان با  آیین‌نامه‌ جدید اختراعات و دیگر نکات کلیدی در روند تجاری سازی آشنا شدند.

وی با اشاره به اینکه سازوکار داوری‌ها بنا به آیین‌نامه جدید اختراعات در این جشنواره به اجرا درآمده است، اظهار داشت: 7 کمیته داوری متشکل از 30 داور در 13 رشته در جشنواره رویش تهران-البرز حضور داشتند و در مجموع 400 نفرساعت داوری در این جشنواره انجام شد که نتایج آن ظرف 20 روز آینده اعلام خواهد شد.

دکتر یوسفی‌فر با بیان اینکه حدود 180 طرح در بخش داوری جشنواره حضور داشتند، گفت: در طول دوره مراسم 4 کارگاه‌ برای آشنایی علاقه مندان  با  زمینه های تخصصی کارآفرینی، مدیریت کسب و کار، مدیریت استراتژیک و همچنین اصول تجاری‌سازی برگزار و مورد استقبال خوب قرار گرفت.

وی اعلام کرد: بر اساس تجربیات شکل گرفته در این رویداد آموزش های تخصصی برای مخترعین سطح 3 با هدف نیل به سطح 2 برگزار می گردد.

دکتر یوسفی‌فر از انجام گفتگوهای موثر با برخی مراکز و سازمان های دست اندرکار  و ناظر بر روند تجاری سازی محصولات و ایده ها در استان تهران خبر داد و گفت: در نتیجه حضور و دیدار مقامات موسسات مزبور از جشنواره تفاهم نامه هایی برای همکاری های مشترک در این راستا منعقد شد که مهم ترین این موارد تفاهم نامه با سازمان  پژوهش‌های علمی و صنعتی، باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران جنوب، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و موارد دیگر بوده است که بر اساس توافقات به عمل آمده برنامه های مشترک توان افزایی بین دستگاه های مختلف اجرا و نیز مخترعان بنیاد ملی نخبگان خواهند توانست از امکانات مختلف مراکز رشد و پارک های مهم در استان تهران بهره مند شوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران تجربه جشنواره تهران-البرز را آزمون مدل نوینی از تشکل اجتماع نخبگانی در استان تهران عنوان کرد و افزود: تلاش بر این است خروجی این جشنواره به تشکیل اجتماع استعداد برتر مخترعین سطح 3 بیانجامد و در آینده‌ای نزدیک، این اجتماع نخبگانی به صورت کارگروه فعالیت خود را آغاز کند و در جشنواره سال آینده به عنوان یکی از برگزار کنندگان جشنواره رویش حضور داشته باشد.

دکتر یوسفی‌فر گفت: در جریان برگزاری جشنواره رویش تهران-البرز، در تعامل با مخرعین، صاحبان طرح های تجاری سازی، شرکت کنندگان و بازدید کنندگان صاحب‌نظر در حوزه اختراعات و تجاری سازی، بررسی ها و نیازسنجی‌های درخوری  صورت گرفت و امید است نتایج بررسی های میدانی در طراحی  و برنامه ریزی رویدادهای علمی آتی به کار بسته شود.

وی پیرامون آیین‌نامه‌ جدید اختراعات افزود: اختراعات برگزیده در این جشنواره به عنوان اختراع سطح 3 شناخته می‌شوند که صاحبان این اختراعات می‌توانند با طی کردن مسیر توانمندسازی مورد نظر در آیین نامه های مربوط در بنیاد ملی نخبگان، اختراع خود را به سطوح بالاتر ارتقا دهند.

رئیس ینیاد نخبگان استان تهران در پایان با بیان اینکه جشنواره اختراعات تهران-البرز یک رویداد علمی-فرهنگی بود خاطرنشان کرد: به منظور ارتقای خودباوری در دانش‌آموزان و همچنین آشنایی این افراد با اصول اختراع، غرفه‌ای به برگزیدگان بخش دانش‌آموزی و جوان جشنواره خوارزمی اختصاص پیدا کرد. از طرفی دانش‌آموزان مدارس استعداد درخشان سطح استان نیز در قالب تورهای علمی از این جشنواره دیدار کردند.

لازم به ذکر است؛

دکتر سهراب‌پور؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، دکتر افتخاری؛ رئیس فراکسیون حمایت از نخبگان، مخترعان و اقتصاد دانش‌بنیان مجلس، دکتر محجوب؛ نماینده مجلس، دکتر جهان‌پناه؛ رئیس بنیاد نخبگان استان البرز، دکتر ادیبی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان و جمعی از مسولان استانی تهران و استان البرز در این مراسم حضور داشتند.

 

 

تاریخ انتشار : 1393/11/11
کد : 70673
تعداد بازدید: 399