نخستین رویداد ملی کارآفرینی «هم نت آب» برگزار شد

نخستین رویداد ملی کارآفرینی «هم نت آب» با هدف ایجاد فضای مناسب برای درک صحیح از سازوکارهای اقتصادی، تقویت شَم اقتصادی و آشنایی با فرآیند نوآوری و کارآفرینی به‌صورت هدفمند و اصولی، در اصفهان برگزار شد.

نخستین رویداد ملی کارآفرینی «هم نت آب» با هدف ایجاد فضای مناسب برای درک صحیح از سازوکارهای اقتصادی، تقویت شَم اقتصادی و آشنایی با فرآیند نوآوری و کارآفرینی به‌صورت هدفمند و اصولی، در اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نخستین رویداد ملی کارآفرینی «هم نت آب» به‌همت بنیاد نخبگان استان اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان و با حمایت‌های معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در اصفهان برگزار شد.

شقایق حق‌جوی جوانمرد؛ رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان در این مراسم، گفت: «هم‌نت» کلمۀ اختصاری متشکل از همکاری، مشکل‌گشایی، نوآوری و توانمند‌سازی است و هدف آن جذب افراد توانمند برای حل مشکلات است. علاوه بر آن در هم‌نت مسئله‌ها مطرح، ایده‌پردازی و تیم مربوطه از متخصصان تشکیل داده می‌شود و بعد از بررسی ایده‌ها، به کمک تسهیل‌گران و اساتید حوزه، زیست‌بوم کسب‌وکار برای خلق ارزش ایجاد می‌شود.

وی با تأکید بر پیگیری‌ و عملیاتی‌کردن ایده‌های تحقیقاتی، خاطرنشان کرد: نباید طرح‌ها و ایده‌ها بعد از مدتی رها شوند. پیگیری و عملیاتی‌کردن ایده‌های تحقیقاتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

حق‌جوی جوانمرد با اشاره به هم‌نت آب، اظهار داشت: هم‌نت آب در همۀ بخش‌های مربوط به مسائل آب و ایده‌پردازی نقش دارد که این امر موجب خلق ارزش‌پایدار خصوصی و قابل‌مدیریت توسط تیم شرکت‌کننده و نهایتاً منجر به کسب و کار دانش‌بنیان می‌شود که امید است این اقدام آغازی برای سیاست‌گذاری‌های بهتر در زمینۀ آب باشد تا هم مشکل آب رفع شود و هم مردم در زندگی روزمره خود دچار مشکل نشوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان اظهار داشت: «هم‌نت آب» زمینه‌ساز ارائه فرصت‌های موجود برای شرکت‌ها و افراد مستعد به منظور گردآوری ایده‌های کاربردی حوزه آب شرب و بهداشت و بهره‌مندی جهت ارائه دستاوردهای‌روز برای تبدیل آن به مدل کسب‌وکار است.

وی ضمن بیان اینکه ضعف در نظم و کارگروهی و عدم‌نگرش همه‌جانبه از موانع توسعۀ هر جامعه‌ای است، حضور شرکت‌ها و سازمان‌های دغدغه‌مند در حوزه آب را یکی از مزیت‌های این همایش دانست و گفت: ایجاد تعامل و همکاری بین اجتماع نخبگانی و نهادهای مربوط به حوزه آب، می‌تواند بستر لازم برای ایجاد تغییرات مثبت را فراهم کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان اضافه کرد: هم‌نت آب طی سه مرحله برگزار می‌شود که برگزیدگان مرحلۀ نخست فرصت ورود به مراحل دوم و سوم را دارند. مرحله اول این رویداد با هدف ایجاد فضایی برای درک صحیح از سازوکارهای اقتصادی و نیروهای حاکم بر اقتصاد، تقویت شَم اقتصادی شرکت‌کنندگان و آشنایی با فرآیند نوآوری و کارآفرینی به صورت هدفمند و اصولی طراحی شده است.

حق‌جوی جوانمرد با اشاره به اولویت پذیرش تیم‌ها در این رویداد، گفت: اولویت پذیرش با تیم‌های رشته های شیمی و مهندسی شیمی، محیط زیست، منابع طبیعی، عمران (به‌ویژه گرایش آب)، مکانیک (به‌ویژه گرایش سیالات) و برق، تأسیسات، کلیۀ رشته‎های مدیریت و کسب‌وکار و همچنین صاحبان ایده و شرکت‌های فعال در زمینۀ موضوعات مرتبط بود.

لازم به ذکر است «هم‌نت آب» با مشارکت شرکت آب‌وفاضلاب روستایی، شرکت آب منطقه‌ای و شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان روز چهارشنبه در دانشگاه صنعتی اصفهان طی سه روز برگزار شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/08/01
کد : 70665
تعداد بازدید: 317