پنج شنبه 2 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

نخستین رویداد ملی کارآفرینی «هم نت آب» برگزار شد

نخستین رویداد ملی کارآفرینی «هم نت آب» با هدف ایجاد فضای مناسب برای درک صحیح از سازوکارهای اقتصادی، تقویت شَم اقتصادی و آشنایی با فرآیند نوآوری و کارآفرینی به‌صورت هدفمند و اصولی، در اصفهان برگزار شد.

نخستین رویداد ملی کارآفرینی «هم نت آب» با هدف ایجاد فضای مناسب برای درک صحیح از سازوکارهای اقتصادی، تقویت شَم اقتصادی و آشنایی با فرآیند نوآوری و کارآفرینی به‌صورت هدفمند و اصولی، در اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نخستین رویداد ملی کارآفرینی «هم نت آب» به‌همت بنیاد نخبگان استان اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان و با حمایت‌های معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در اصفهان برگزار شد.

شقایق حق‌جوی جوانمرد؛ رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان در این مراسم، گفت: «هم‌نت» کلمۀ اختصاری متشکل از همکاری، مشکل‌گشایی، نوآوری و توانمند‌سازی است و هدف آن جذب افراد توانمند برای حل مشکلات است. علاوه بر آن در هم‌نت مسئله‌ها مطرح، ایده‌پردازی و تیم مربوطه از متخصصان تشکیل داده می‌شود و بعد از بررسی ایده‌ها، به کمک تسهیل‌گران و اساتید حوزه، زیست‌بوم کسب‌وکار برای خلق ارزش ایجاد می‌شود.

وی با تأکید بر پیگیری‌ و عملیاتی‌کردن ایده‌های تحقیقاتی، خاطرنشان کرد: نباید طرح‌ها و ایده‌ها بعد از مدتی رها شوند. پیگیری و عملیاتی‌کردن ایده‌های تحقیقاتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

حق‌جوی جوانمرد با اشاره به هم‌نت آب، اظهار داشت: هم‌نت آب در همۀ بخش‌های مربوط به مسائل آب و ایده‌پردازی نقش دارد که این امر موجب خلق ارزش‌پایدار خصوصی و قابل‌مدیریت توسط تیم شرکت‌کننده و نهایتاً منجر به کسب و کار دانش‌بنیان می‌شود که امید است این اقدام آغازی برای سیاست‌گذاری‌های بهتر در زمینۀ آب باشد تا هم مشکل آب رفع شود و هم مردم در زندگی روزمره خود دچار مشکل نشوند.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان اظهار داشت: «هم‌نت آب» زمینه‌ساز ارائه فرصت‌های موجود برای شرکت‌ها و افراد مستعد به منظور گردآوری ایده‌های کاربردی حوزه آب شرب و بهداشت و بهره‌مندی جهت ارائه دستاوردهای‌روز برای تبدیل آن به مدل کسب‌وکار است.

وی ضمن بیان اینکه ضعف در نظم و کارگروهی و عدم‌نگرش همه‌جانبه از موانع توسعۀ هر جامعه‌ای است، حضور شرکت‌ها و سازمان‌های دغدغه‌مند در حوزه آب را یکی از مزیت‌های این همایش دانست و گفت: ایجاد تعامل و همکاری بین اجتماع نخبگانی و نهادهای مربوط به حوزه آب، می‌تواند بستر لازم برای ایجاد تغییرات مثبت را فراهم کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان اضافه کرد: هم‌نت آب طی سه مرحله برگزار می‌شود که برگزیدگان مرحلۀ نخست فرصت ورود به مراحل دوم و سوم را دارند. مرحله اول این رویداد با هدف ایجاد فضایی برای درک صحیح از سازوکارهای اقتصادی و نیروهای حاکم بر اقتصاد، تقویت شَم اقتصادی شرکت‌کنندگان و آشنایی با فرآیند نوآوری و کارآفرینی به صورت هدفمند و اصولی طراحی شده است.

حق‌جوی جوانمرد با اشاره به اولویت پذیرش تیم‌ها در این رویداد، گفت: اولویت پذیرش با تیم‌های رشته های شیمی و مهندسی شیمی، محیط زیست، منابع طبیعی، عمران (به‌ویژه گرایش آب)، مکانیک (به‌ویژه گرایش سیالات) و برق، تأسیسات، کلیۀ رشته‎های مدیریت و کسب‌وکار و همچنین صاحبان ایده و شرکت‌های فعال در زمینۀ موضوعات مرتبط بود.

لازم به ذکر است «هم‌نت آب» با مشارکت شرکت آب‌وفاضلاب روستایی، شرکت آب منطقه‌ای و شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان روز چهارشنبه در دانشگاه صنعتی اصفهان طی سه روز برگزار شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/08/01
کد : 70665
تعداد بازدید: 193

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601